18.1 C
Nitra
štvrtok, 23 mája, 2024

Mladí hasiči zavítali v sobotu do Jasovej. Pozdraviť ich prišiel aj predseda NSK Branislav Becík

A tretí týždeň po sebe – iniciatíva jasovských hasičov. Upršaná sobota 13. mája 2023 neodradila mladú hasičskú generáciu, aby sa zúčastnila 2. ročníka pohárovej súťaže Zručnosti mladých hasičov.

Mladí hasiči zavítali v sobotu do Jasovej. Pozdraviť ich prišiel aj predseda NSK Branislav Becík

Aby sa im ľahšie súťažilo, podporiť ich prišli hlavne starosta organizátorskej obce Jasová Ing. Stanislav Pohuba, ktorý prítomných privítal a vyjadril potešenie, že súťaž získava tradíciu. Družstvá zo Semerova, Trávnice, Palárikova, Jelenca, Lužianok, Strekova, Šurian a samozrejme Jasovej podnetnými slovami podporil aj predseda NSK  Ing. Branislav Becík PhD., ktorý hasičov označil za hrdinov. S jeho slovami súhlasili aj prítomné dámy- podpredsedníčka NSK Mgr. Martina Holečková, poslankyňa NSK MUDr. Monika Kolejáková MBA a pán riaditeľ Okresného riaditeľstva hasičského zboru v Nových Zámkoch Mjr. Mgr. Branislav Hodruský.

Mladí hasiči zavítali v sobotu do Jasovej. Pozdraviť ich prišiel aj predseda NSK Branislav Becík

Počasie bolo napokon k súťažiacim milostivé a nepršalo celú sobotu. Veliteľka DHZ v Jasovej Angelika Jávorková ohlásila prítomným, že družstvá sú pripravené plniť úlohy a súťaž sa mohla začať. Súťažilo sa napríklad v prekážkovom behu so zapájaním hadíc rôznym spôsobom na rýchlosť, priradiť k autu správne číslo a viacero ďalších disciplín. Súťažili mladí hasiči vo veku od 7 do 15 rokov.

Jasovským hasičom velí ŽENA: Zrenovovanú zbrojnicu im pokrstil Martin Mňahončák

Napokon si cvične zasúťažili aj tréneri, aby deti videli, že nielen rozkazujú, ale stále vedia aj „makať“. Vo všetkých kategóriách si víťazstvo odniesli decká zo ZŠ Semerovo. Jasovské  dievčatá  staršie aj mladšie skočili na 2.mieste.  Okrem pohárov, cien a diplomov si mohli prítomní hostia opäť pochutnať na dobrotách, ktoré pripravila Beáta Vargová.

Už teraz sa všetci zúčastnení tešia na 3. ročník, ale zrejme sa zmení termín, aby ich nestresovali traja „zamrznutí“ páni – Pankrác, Servác a Bonifác ako tento rok. A jasovské deti budú musieť pridať, aby vybojovali aj lepšie miesta, keď už majú k dispozícii novozrekonštruovanú hasičskú zbrojnicu.

Text a foto: Anna Olvecká

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x