16.5 C
Nitra
nedeľa, 3 marca, 2024

Koledovanie v rámci Dobrej noviny bude tento rok v kostoloch, online i popod okná

Celoslovenská akcia Dobrá novina obohatí aj tohtoročné vianočné sviatky. Koledníci, ktorí sú očkovaní alebo ochorenie COVID-19 už prekonali, budú môcť vystúpiť počas svätých omší krátkym koledníckym programom po dohovore s kňazom počas samotnej bohoslužby alebo po nej. Rovnako sa program uskutoční aj online či sa zrealizuje popod okná. TASR o tom informoval Jozef Magda z eRko – Hnutia kresťanských spoločenstiev detí, ktoré kolednícku akciu organizuje.
      

Koledovanie v rámci Dobrej noviny bude tento rok v kostoloch, online i popod okná

Vianočné posolstvo a službu koledníkov vníma Dobrá novina v týchto časoch ešte urgentnejšie. Ľudia potrebujú podľa nej okrem akútnej zdravotnej starostlivosti počuť i slová nádeje. „To je hlavnou úlohou koledníkov Dobrej noviny – prinášať nádej a piesňami ohlasovať tajomstvo Vianoc, narodenie Božieho Syna. Zároveň vyprosujú a prajú navštíveným rodinám zdravie a šťastie,“ uviedol Magda. Do 22. decembra sa do koledníckej akcie prihlásilo 529 farností z celého Slovenska vrátane Slovenských katolíckych misií v Bruseli a Luxemburgu.
      V uplynulom roku sa koledovanie v súvislosti s prijatými opatreniami uskutočnilo prevažne v online priestore. Uvoľnenie opatrení ponúka tento rok viacero možností pre koledníkov vo farnostiach. Koledníci, ktorí sú očkovaní alebo ochorenie COVID-19 už prekonali, budú môcť obohatiť sväté omše krátkym koledníckym programom. Kolednícke skupinky v maximálnom počte šesť osôb v režime OP budú môcť roznášať dobrú novinu aj popod okná. Zavinšujú a zaspievajú pod oknami domácností, zostávajú v exteriéri a nebudú vstupovať do samotných príbytkov.
      Dobrá novina povzbudzuje koledníkov na roznášanie radostnej zvesti aj v online priestore prostredníctvom koledníckych videí či naživo počas online prenosov svätých omší a liturgií. Audionahrávky vinšov a piesní môžu koledníci ponúknuť do obecného či mestského rozhlasu. Koledníci potešia aj tých, ktorí nemajú prístup k sociálnym sieťam a internetu. Počas prechádzky po dedine či meste vhodia zapísaným rodinám do schránky Dobré noviny Dobrej noviny či leták.
      Motto 27. ročníka Dobrej noviny nesie názov Poďme niečo dobré podniknúť.

Zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články