12 C
Nitra
streda, 21 februára, 2024

Hygienici varujú pred ďalšími nebezpečnými výrobkami

Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR varuje pred ďalšími nebezpečnými výrobkami. Ide o farbu na tetovanie, gél na obočie, krém na zosvetlenie pokožky a výrobok určený na peeling. TASR na to upozornil Marek Eliáš z odboru komunikácie ÚVZ SR.
      Nebezpečná môže byť farba na tetovanie World Famous Tattoo Ink Warm Peach zo Spojených štátov amerických. Predáva sa v červenej plastovej fľaši. Výrobok obsahuje aromatické amíny, ktoré by sa nemali nachádzať vo výrobkoch na tetovanie.

Hygienici varujú pred ďalšími nebezpečnými výrobkami
Foto: TASR

ÚVZ tiež varuje pred gélom na obočie Right Now Brow Thickening Brow Gel značky Missguided. Konkrétne ide o štyri odtiene Light 01, Medium 02, Dark 03 a Super Dark 04. Predáva sa v svetloružovej nádobke s bielym vrchnákom. Je poľského pôvodu. „Pri kontakte s očami môže spôsobiť infekciu alebo podráždenie. Výrobok predstavuje mikrobiologické riziko,“ spresnili hygienici.
      Krém na zosvetlenie pokožky Soin super éclaircissant značky Caroclair dodávaný v oranžovej nepriehľadnej tube s uzáverom, zabalenej v oranžovej kartónovej škatuľke, môže spôsobiť podráždenie pokožky a endokrinné problémy. Výrobok je ponúkaný cez internet.

Nebezpečný môže byť aj poľský výrobok určený na peeling od značky BingoSpa. Predáva sa v hnedej fľaške so štítkom. Vo výrobku bola zistená nízka hodnota pH a vyšší obsah kyseliny. „Vysoké koncentrácie kyseliny mliečnej majú silný dráždivý, alebo dokonca leptajúci účinok,“ upozornil ÚVZ SR.
      Nebezpečné výrobky nahlásili do systému RAPEX (rýchly výstražný systém pre nepotravinárske výrobky) kontrolné orgány vo Švédsku, Írsku, Nemecku a Francúzsku.

Zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články