16.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Katarína Boková: Prečo som podporila protest učiteľov v Bratislave

Protest, ktorý opäť rozdelil spoločnosť a rozvíril veľkú vlnu zlosti a nenávisti som poňala z inej strany, ako väčšina občanov.

Vyzvala som protestujúcich učiteľov, aby si na protest zobrali záchodové kefy a odovzdali ich ministrovi školstva Gröhlingovi ako jasný odkaz, že jediné, čo môže na ministerstve robiť, je čistiť záchody. Pretože Gröhling je zodpovedný za chaos v školstve, v ktorom žijeme od posledných parlamentných volieb.

Belousovová sarkasticky: „Chceli trafiť ruskú ekonomiku a trafili našu. A rovno do hlavy. Bezva trefa!!!“

Mnoho rodičov cíti nenávisť k učiteľom, pretože tí sa podieľali na covid fašizme a týrali naše deti. Súhlasím. Ale aj medzi učiteľmi sú normálne zmýšľajúci ľudia, ktorí sa postavili na stanu detí, ale ich odvaha sa málokedy dostala do nášho povedomia, pretože o príjemných veciach sa nehovorí.

Už v marci 2021 som vyzvala všetkých rodičov, aby štrajkovali pred školami a žiadali bezpodmienečné vyučovanie. Žiaľ, veľmi málo rodičov našlo v sebe chuť, postaviť sa za práva svojich vlastných detí. Práve rodičia majú najväčší podiel viny na tom, že naše deti boli dusené, ponižované a separované.

Práve preto je najvyšší čas začať myslieť na to, že ak ako rodičia pristúpime na akékoľvek výmysly chorých hláv a úradov, tak učitelia naše deti nespasia. Začnime spoločne podnikať kroky na odstránenie škodného obuvníka a podporme učiteľov a všetkých nepedagogických zamestnancov v školstve.

Očakávam a verím, že v septembri sa zase učitelia postavia na stranu rodičov a detí a spoločne sa vrátime do normálu a bezpečia. Ak sa budeme hašteriť a závidieť si, posilníme silu zla.

Ak však doprajeme ostatným, bude dopriate aj nám. Ak zvrátime túto chorú hru, zvíťazíme všetci a školy opäť budú bezpečným miestom pre naše deti.

Katarína Boková

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články