28.1 C
Nitra
piatok, 21 júna, 2024

Belousovová sarkasticky: „Chceli trafiť ruskú ekonomiku a trafili našu. A rovno do hlavy. Bezva trefa!!!“

A znovu páli ostrými. Pýtate sa, že kto? Nuž bývalá šéfka národniarov a dnes predsedníčka strany Národ a Spravodlivosť Anna Belousovová. Expolitička totiž nevynechá žiadnu príležitosť aby súčasnej vládnej garnitúre niečo zlé vytkla.

Súčasní koaličníci za kritikou Slovákov ani ďaleko chodiť nemusia. Síce všade naokolo rozprávajú ako im ide o blaho svojho ľudu, lenže ten sa, aj, alebo najmä ich pričinením, prepadá do stále väčšej a väčšej chudoby. A čo nezmrvia naši vládni politici, to pokašlú tí z Európskej únie. Anna Belousovová v statuse ukazuje na ich „genialitu“.

Zisky Ruska z predaja sú rekordné!

Podľa exšéfky národniarov a expodpredsedníčky parlamentu „s týmto hlúpym vedením je nielen Slovensko, ale aj Európska únia odsúdená na krach“. Konštatovanie, ktoré nepotrebuje žiadny komentár však Belousovová predsa len rozmieňa na drobné.

Ten, kto vymyslel ekonomické sankcie voči Rusku, by mal vrátiť školné a zmiznúť z politiky. Pri zavádzaní sankcií sme sa napočúvali rečí, ako ideme potrestať Putina za útok na Ukrajinu, ako sankcie Rusko ekonomicky a sociálne položia. Pomaly si niektorí mysleli, že ak nebudeme kupovať ropu a zemný plyn z Ruska, bude tam taká bieda, že to vyvolá revolúciu,“ vysvetľuje expolitička a dodáva, že pri tom, samozrejme, nechýbali ani vzletné reči o tom, že my predsa nemôžeme kúpou surovín z Ruska podporovať vojnu.

Exnárodniarka Belousovová nekompromisne: „Záujmy Slovenska a jeho občanov sú pre túto vládnu koalíciu až na poslednom mieste!“

Aká je skutočnosť? Skutočnosť je taká, že napriek poklesu vývozu palív z Ruska, zisky z predaja sú rekordné!!! Prečo? No jednoducho preto, lebo zvýšený dopyt každého tovaru zvyšuje obyčajne jeho cenu. A tak je to aj s ropou a zemným plynom,“ pokladá Anna Belousovová zásadné otázka, na ktoré si rovno aj sama odpovedá.

„A keďže „vďaka“ sankciám voči Rusku sa zvýšil dopyt, rástli ceny týchto surovín celosvetovo, teda rástli aj tých ruských. Vo výsledku export surovín z Ruska poklesol, ale nárast cien o 60% oproti minulému roku spôsobil, že hoci Rusi vyviezli menej, zarobili viac. Len za 100 dní vojny to bolo 93 miliárd na fosílnych palivách,“ vysvetľuje expolitička.

Belousovová: Zo všetkých strán na nás útočí zúrivá propaganda, politici, hlavne tí pri moci by si radi sprivatizovali aj pravdu a určovali, čo si máme myslieť

Pat a Mat by to lepšie nezvládli

„Takže vďaka „genialite“ predstaviteľov EÚ a ich poslušných poskokov aj v našej vláde, so sankciami to dopadlo ako s bumerangom – chceli trafiť ruskú ekonomiku a trafili našu. A rovno do hlavy. Bezva trefa!!! Pat a Mat by to lepšie nezvládli,“ smeje sa šéfka strany Národ a Spravodlivosť a poukazuje na to, že to tu ešte nemáme zimu. „V zimnom období sú ceny týchto surovín vždy ešte omnoho vyššie. O tom, že ceny energií sa premietajú do všetkých tovarov, služieb atď ani netreba hovoriť,“ prízvukuje Belousovová, ktorá v závere priznáva, že jej znovu prichádza na myseľ jedno známe ruské príslovie:

Belousovová sarkasticky: „Chceli trafiť ruskú ekonomiku a trafili našu. A rovno do hlavy. Bezva trefa!!!“
Zdroj: FB / Anna Belousovová

„На зло бабушке уши отморожу“, teda „Na truc babke, nech mi uši omrznú“. (nedám si čiapku). „Vyzerá to tak, že nám tie uši asi v zime budú omŕzať doslova…,“ píše na samý koniec statusu opäť riadne kritická Anna Belousovová.

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články