18.1 C
Nitra
utorok, 6 júna, 2023

Kanada schválila prvú vlastnú vakcínu proti koronavírusu

Kanadský zdravotnícky úrad vo štvrtok schválil prvú vakcínu domácej výroby proti novému koronavírusu. Oznámila to kanadská biofarmaceutická firma Medicago a jej partnerská britská firma GlaxoSmithKline, informovala agentúra AFP.
      

Generálny riaditeľ firmy Medicago Takaši Nagao povedal, že schválenie ich vakcíny Covifenz úradom Health Canada považuje za „významný míľnik pre Kanadu v boji proti pandémii“. Dodal, že spoločnosť už očkovaciu látku začala vyrábať.

Vyprosujem si, aby ste ma nazývali, alebo prirovnávali k teroristovi! Napísal majiteľ dopravnej spoločnosti naším (ne)kompetentným
      

Ottawa si predobjednala až 76 miliónov dávok vakcíny Covifenz.
      „Ide o prvú úradne schválenú vakcínu proti ochoreniu COVID-19 vyvinutú kanadskou spoločnosťou a prvú, ktorá využíva technológiu založenú na proteínoch,“ uvádza sa vo vyhlásení vlády.
      V Kanade už predtým schválili šesť vakcín proti koronavírusu, medzi nimi od spoločností AstraZeneca, Moderna a Pfizer/BioNTech.
      Podľa Health Canada klinické štúdie ukázali, že dvojdávková vakcína Covifenz má u dospelých vo veku 18 – 64 rokov 71-percentnú účinnosť.      
      Viac než 90 percent dospelých obyvateľov Kanady je zaočkovaných najmenej dvoma dávkami vakcíny, avšak polovica z nich nemá ešte tri dávky, píše AFP.

Zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články