25.1 C
Nitra
pondelok, 27 mája, 2024

Kanada schválila prvú vlastnú vakcínu proti koronavírusu

Kanadský zdravotnícky úrad vo štvrtok schválil prvú vakcínu domácej výroby proti novému koronavírusu. Oznámila to kanadská biofarmaceutická firma Medicago a jej partnerská britská firma GlaxoSmithKline, informovala agentúra AFP.
      

Generálny riaditeľ firmy Medicago Takaši Nagao povedal, že schválenie ich vakcíny Covifenz úradom Health Canada považuje za „významný míľnik pre Kanadu v boji proti pandémii“. Dodal, že spoločnosť už očkovaciu látku začala vyrábať.

Vyprosujem si, aby ste ma nazývali, alebo prirovnávali k teroristovi! Napísal majiteľ dopravnej spoločnosti naším (ne)kompetentným
      

Ottawa si predobjednala až 76 miliónov dávok vakcíny Covifenz.
      „Ide o prvú úradne schválenú vakcínu proti ochoreniu COVID-19 vyvinutú kanadskou spoločnosťou a prvú, ktorá využíva technológiu založenú na proteínoch,“ uvádza sa vo vyhlásení vlády.
      V Kanade už predtým schválili šesť vakcín proti koronavírusu, medzi nimi od spoločností AstraZeneca, Moderna a Pfizer/BioNTech.
      Podľa Health Canada klinické štúdie ukázali, že dvojdávková vakcína Covifenz má u dospelých vo veku 18 – 64 rokov 71-percentnú účinnosť.      
      Viac než 90 percent dospelých obyvateľov Kanady je zaočkovaných najmenej dvoma dávkami vakcíny, avšak polovica z nich nemá ešte tri dávky, píše AFP.

Zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články