20.1 C
Nitra
piatok, 21 júna, 2024

Ján Hubinský: Len v spomalenom zábere z filmu uvidíme, čo všetko sa tu naozaj deje

Prešiel rok a ja som sa opäť spojila s Jánom Hubinským, ktorému som položila niekoľko otázok na aktuálne témy. Najviac som bola zvedavá na to, aké následky momentálne znáša po svojich vyjadreniach o nedávnej pandémii a či má naďalej problémy s úradmi, ktoré museli niekoľkokrát zakročiť.

Ján Hubinský: Len v spomalenom zábere z filmu uvidíme, čo všetko sa tu naozaj deje
Ján Hubinský, zdroj:fb

Ako sa darí Vášmu podnikaniu? Pôsobíte spokojne. Najhoršie je už za Vami?

J: Pracujem, denne robím, čo ma baví a napĺňa, zhmotňujem v tom seba a zároveň vytváram inšpiráciu pre iných. To všetko vytvára moje životné prostredie a áno, je pokojné. A či je najhoršie už za mnou? Ale veď mňa nič zlé nestretlo 🙂 Všetko je ako má byť, len naše očakávania nás môžu presviedčať, že to tak nie je.

Bolo niečo, čo Vás počas pandémie nejakým spôsobom ochromilo, resp. spomalilo?

J: Spomalila ma samotná „pandémia“, chvalabohu. Len v spomalenom zábere z filmu uvidíme, čo všetko sa naozaj deje počas toho, čo bežne žijeme a vôbec si nie sme toho vedomí. Som úprimne vďačný aj za toto obdobie môjho života. Opäť som viac dozrel, dospel, posunul sa v chápaní.

Aktuálne máte vraj stále ťahanice s úradmi. Čo konkrétne riešite?

J: Skôr oni majú ťahanice so mnou. Som veľmi prekvapený, akých málo kvalifikovaných, múdrych a hlavne sčítaných ľudí platíme v našom systéme z našich daní a čo oni dokážu vygenerovať proti nám.

Stojí za prečítanie: Ján HUBINSKÝ: Prianie do roka 2022

Chcú ma exekučne vydierať, lebo som im nedovolil nezákonne siahať na svoju slobodu a na slobodu môjho podnikania. Je komické, no zároveň aj tragické, ako hlboko sme ako spoločnosť upadli, v akom katastrofálnom stave je vzdelávanie na Slovensku a následne aj ako to celé dopadá na medziľudské vzťahy, ktoré sú tak veľmi zjazvené a zmrzačené.

Ján Hubinský: Len v spomalenom zábere z filmu uvidíme, čo všetko sa tu naozaj deje
Ján Hubinský je známy svojím jedinečnou životosprávou a zdravým spôsobom života. Zdroj:fb

Zastupujete sa sám? Na koho sa obraciate s prosbou o radu?

J: Mám okolo seba správnych ľudí na správnych miestach, ktorí vedia, že strach, ktorý sa tu snaží v nás niekto umelo vyvolať, je len ilúzia. Buď sa rozhodneme, že ju prijmeme, alebo nie. Zároveň sa sám veľa učím, ako sa o seba postarať aj vo sfére honby na ľudskú slobodu a ľudské práva. Keďže som sa už veľa naučil ako sa chrániť pred obchodníkmi s ľudským zdravím, nie som už celkom začiatočník a strach mi len tak niekto nenaženie.

Myslíte si, že ľudia na Slovensku majú dostatočné právne povedomie?

J: Ako ktorí, ale samozrejme väčšina ho nemá. Veď by malo byť prirodzené, že ak zo svojich daní platíme tých, ktorí by mali urobiť všetko pre našu ochranu a pre našu pomoc, že by sme sa nemali dostávať do pozícii, kedy sú títo nami platení úradníci, našimi úhlavnými nepriateľmi, ktorí podľahli eufórii strachu a v jej mene konajú, aj keď reálne nemajú na to žiadny dôvod.

Ján Hubinský: Uvrhli sme seba samých aj so svojimi deťmi do veľmi chorej a nebezpečnej situácie

Skôr som zhrozený nad tým, koľko tých, ktorí by mali mať plné právne povedomie, ho nemajú tiež.

Prečo sa ľudia boja vyjadriť svoj názor a zabojovať za seba a svoj biznis?

J: Strach, vyhrážky, pokuty, sankcie a iné prízemné praktiky tých, ktorí to zneužívajú v prospech seba, či iných. Kto žije v strachu, je na úrovni vedomia paralyzovaný a teda nie je schopný správne myslieť, rozhodovať sa, a ani konať.

Na internete ste často zverejňovali svoje kritické názory na vládne opatrenia. Pocítili ste cenzúru, resp. negatívnu kritiku zo strany verejnosti?

J:  Vyjadril som, čo som vyjadriť chcel a potreboval a rovnako to mohol urobiť každý. Za roky svojho pôsobenia mám okolo seba komunitu ľudí, s ktorými sme boli takto v prepojení a vzájomne sme si posúvali informácie a povzbudzovali sa v náročných časoch.

Cenzúra je pre mňa jasným znamením, že som trafil do čierneho a že to niekomu prekáža. Je to skúška správnosti, či viem, o čom hovorím.

Ján Hubinský: Len v spomalenom zábere z filmu uvidíme, čo všetko sa tu naozaj deje

Podporujete viacero myšlienok, ktoré spájajú ľudí do komunít a zapájate sa aj do projektov, ktoré pomáhajú ľuďom k sebestačnosti. Ako sa dá prežiť v čase krízy?

J: Zdravo myslieť a zdravo žiť je mojim nepísaným dlhoročným krédom. Spájanie sa do komunít len potvrdzuje fakt, že sme niekomu dovolili spoločnosť rozbiť a roztrieštiť a to slúži hlavne na to, aby v čase tzv. krízy neboli medzi nami pevné a skutočné väzby. A to ani neboli. Kríza je dôsledkom pôsobenia strachu a obáv, no v skutočnosti neexistuje.

Preto v rovnakom prostredí v rovnakom čase niekto zomrel, niekto ochorel, niekto prišiel o rozum, iný o prácu, ďalší o priateľov či rodinu, niekto o peniaze a niekto naopak, žil viac menej tak ako žil aj dovtedy.

Kto sú, podľa Vás, fact-checkeri na sociálnych sieťach? Čo sú to za odborníci?

J: To vôbec netuším, ale určite závisí od toho, kto ich platí a aké sú ich pohnútky k tomu, čo konajú. Proste každý raz zažije situáciu, kedy si povie, „tak toto je môj čas, toto je moja príležitosť“. Potom už len záleží na tom, či v tom čase svoje schopnosti a danosti využije v prospech celej spoločnosti, alebo to voči nej zneužije v prospech seba alebo obmedzenej skupiny ľudí.

Čo podľa Vás znamená sloboda slova?

J: Niečo ako sloboda dychu, pohybu, bytia a splynutia so všetkým. Zákon prírody je múdry a toho sa držím. Človek, ktorý dokázal otráviť a zničiť takmer všetko, vďaka čomu žije, určite múdry nie je.

Teraz trošku odbočím. Ste známy svojím vegánskym stravovaním a zároveň učíte ľudí žiť zdravší a kvalitnejší život. Ja však viem, že sa stále učíte niečo nové. Čo Vás v poslednej dobe oslovilo, čo ste mali chuť  si naštudovať?

J:  Vegánstvo podporujem preto, lebo hovorí o ochrane životov nevinných a ľuďmi zneužívaných zvierat a živých tvorov. Celistvú rastlinnú stravu uznávam preto, lebo vďaka nej dokáže naše telo produkovať a udržovať svoju energiu, silu a vitalitu bez chorôb a zároveň je hnacím motorom funkčnosti našej planéty. V oboch je energia harmónie, pokoja a skutočného pochopenia a vývoja ľudskej duše.

Odkedy takto zmýšľam a žijem, som naozaj pokojnejší, spokojnejší, zdravší, vyrovnanejší a vo svojej mysli a na svojom duchu čistejší.

V otázke stravovania je mnoho teórií. Jesť, či nejesť mäso. Vy ste sa mäsitej stravy vzdali už dávno. Ako bývalý profesionálny plavec ste sa stravovali „tradične nezdravo“. Teórie hovoria, že určité živočíšne molekuly si telo nedokáže vyrobiť a pre vývoj mozgu sú nenahraditeľné. A preto by sme mäso jesť mali. Čo si o tom myslíte?

J:  Nič podobné nikdy nebolo vedecky ani medicínsky dokázané, a ani preukázané. Ako chlapec som sa nestravoval nezdravo, ale tradične. A keď sa pozrieme okolo seba, tu v našej krásnej krajine, našou tradíciou sa stalo trpieť, chorľavieť a umierať príliš skoro, predčasne a zbytočne.

Všetky otázky sú dnes zodpovedané a keďže ich je veľa na tento článok, zhrniem ich jednou vetou: rastlinná strava je tou najzdravšou, najvýživnejšou, najmenej rizikovou, najľahšie dostupnou, najlepšie stráviteľnou a najbezpečnejšou, aká na tejto planéte existuje.

Michal Klína: Covidismus: Cesta do hlbín duše dezinformátora

Nedávno ste mali v Nitre na návšteve postaršieho hosťa z USA, ktorý tu aj prednášal. Kto bol tento pán a o čom rozprával?

J: John Scharffenberg, bývalý profesor výživy z Univerzity Loma Linda USA, nám vo veku takmer 99 rokov prišiel naživo prezentovať, ako má vyzerať človek v takomto veku, pretože sme všetci dizajnovaní na dožitie 120-125 rokov. Máme čo robiť, aby nám klamlivá vizitka „vyspelá spoločnosť“ naozaj patrila. Lebo vyspelá je možno naša technológia, ale určite nie my ľudia.

Chcete dôkaz? Vychovali sme najviac ohrozenú, najviac chorú a najzávislejšiu generáciu detí, aká tu kedy bola.

Veľa ste v živote cestovali. Žili ste dokonca v Austrálii. Máte nejaké cestovateľské plány na leto?

J: Odnaučil som sa plánovať, a teda aj očakávať. Život je tak dynamický v tejto dobe, že to nemá význam. Idem vždy tam, kam ma to vnútri ťahá, a v čase, kedy cítim, že je to správne. Týmto blahodarným návykom som sa zbavil množstva zbytočných a nepotrebných stresov.

Po lete nás čakajú komunálne voľby. Chystáte sa vstúpiť aj do tejto politickej sféry?

J: Pochopil som, že komunálna politika je o nás a o tom, ako si svoje najbližšie prostredie zorganizujeme, nastavíme, ochránime, vybudujeme, zhodnotíme a teda ako sa nám v ňom bude potom žiť. Priznávam, že ma nikdy predtým nič podobné nezaujímalo.

Dnes vidím, že je dôležité, aby som sa zaujímal ako a kým je naša komunita riadená. Takže aj na tejto pôde budem oveľa aktívnejší ako kedykoľvek predtým. A to hlavne v oblasti zdravia a prevencie, pretože len skutočne zdravé deti a zdraví ľudia, môžu tvoriť zdravú spoločnosť, po ktorej tak mnohí túžia, a to hlavne po posledných dvoch rokoch. Či už v rámci našej kliniky celostného zdravia STUDIO IQ, alebo reštaurácie zdravej výživy PÁNI BAKLAŽÁNI, ale aj aktivitami mimo nich.

Čo by ste odkázali Nitranom, ktorí čítajú portál Nitranoviny?

J: Čitateľom, ale aj nečitateľom Nitranoviny, želám hlavne veľa odvahy a čo najmenej strachu. Či už v rámci našej kliniky celostného zdravia, reštaurácie so zdravou výživou alebo aktivitami nášho nového OZ ZDRAVIE ĽUĎOM, budem so svojim tímom vytvárať príležitosti na to, aby hodnoty, v ktorých žijeme, boli naozaj hodnotami a nie prázdnymi slovami a nenaplnenými túžbami.

Svoje životy máme vo svojich rukách, a to aj napriek tomu, že niekomu sa to nemusí páčiť. Je to len o našom rozhodnutí a sile presvedčenia, či sme obeťami alebo tvorcami.

Ďakujem za tento priestor a želám všetkým všetko dobré.

Pýtala sa Brigita Tarinová

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články