12 C
Nitra
piatok, 12 apríla, 2024

J. B. Cigániková: Odchod Lengvarského by bola výhra náboženských fanatikov

„Neprekvapilo ma, že Vladimír Lengvarský dnes oznámil svoj možný koniec. Od svojho nástupu mu totiž ľudia zo strany, ktorá ho nominovala, hádžu polená pod nohy, otvorene sa proti nemu od začiatku staval Igor Matovič aj Kresťanská únia s bývalým ministrom, ktorého ľudia aktívne pracovali na tom, aby podryli ministra Lengvarského a rehabilitovali Mareka Krajčího.

Práve jeho manažovanie pandémie pritom bolo katastrofálne a malo na svedomí životy ľudí. Tlak na odvolanie ministra zdravotníctva sa enormne zvýšil po tom, čo si Lengvarský dovolil podpísať usmernenie navrhnuté odborníkmi, týkajúce sa tranzícií. Moje vedomosti o tom, ako to teraz vyzerá na ministerstve a vláde sú také, že ľudia, ktorých pretlačilo OĽaNO, sabotovali plán obnovy, brzdili procesy, aby potom ukazovali na ministra, že je neschopný. Zároveň mu celé týždne stoja nominácie na úrade vlády a nikto s nimi nehýbe, nikto sa neráči ich posunúť na schválenie pani prezidentke. Minister tak má síce zodpovednosť, no zároveň nemá možnosť nahradiť neschopných ľudí nominovaných Oľanom schopnými.

Neurochirurgovia úspešne operovali pacienta s raritným ochorením mozgu

Súčasný stav plnenia míľnikov plánu obnovy a prípadné odstúpenie ministra je priamym dôsledkom presvedčenia ľudí z OĽaNO, že len oni môžu Slovensko zachrániť, že účel svätí prostriedky a toho, že Eduard Heger sa ani po rozkole nedokázal zbaviť veľmi silného vplyvu Igora Matoviča a spol,“ uviedla poslankyňa NR SR za SaS Janka Bittó Cigániková.

(ts, arch)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x