17.1 C
Nitra
nedeľa, 24 septembra, 2023

Hrôza pod Zoborom: Zomrela mladá zamestnankyňa MsÚ. Bolo príčinou očkovanie?

Jozef Uhlárik

Nitrianska radnica je v šoku. Krátko po očkovaní druhou dávkou  vakcíny Pfizer zomrela mladá, iba 39-ročná zamestnankyňa. Či má jej smrť súvis práve s očkovaním sa bude zisťovať pri pitve.

https://mynitra.sme.sk/c/22682495/zomrela-mlada-pracovnicka-radnice-vcera-ju-zaockovali.html

Mladá žena (†39) bola ešte v pondelok v práci a nič nenasvedčovalo tomu, že na druhý deň už bude mŕtva. Ako informuje portál mynitra.sme.sk, žena bola na očkovaní druhou dávkou vakcíny Pfizer, no či jej smrť súvisí s očkovaním určia až laboratórne testy.

V pondelok bola ešte plná života, v utorok už bola mŕtva

„Ešte včera bola na úrade, plná života. Potom sa išla dať zaočkovať,“ povedal pre MY Nitry zdroj z nitrianskej radnice. Mladá žena sa však už ráno po očkovaní nezobudila. Už bez známok života ju mal nájsť jej manžel. „Samozrejme, že to mnohí spájajú s očkovaním. Podľa mojich informácií malo ísť o druhú dávku vakcíny Pfizer,“ prezradil ešte zdroj, podľa ktorého sa teraz niektorí úradníci obávajú ísť na druhú dávku vakcíny. Objavila sa však už neoficiálna predbežná informácia, že žena nezomrela v priamej súvislosti s očkovaním.

Hrôza pod Zoborom: Zomrela mladá zamestnankyňa MsÚ. Bolo príčinou očkovanie?

„V uvedenom prípade boli indikované laboratórne vyšetrovacie metódy, na základe výsledkov ktorých bude Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS) prípad konzultovať so Štátnym ústavom pre kontrolu liečiv. Následne vám môže úrad poskytnúť stanovisko,“ píše sa vo vyjadrení, ktoré nám poskytla hovorkyňa ÚDZS Erika Kováčiková. „Všetkých na meste nás dnes hlboko zasiahla správa o nečakanom úmrtí našej kolegyne. Sme otrasení a zronení z jej náhleho odchodu. Aj prostredníctvom médií nám dovoľte vyjadriť úprimnú sústrasť jej rodine, priateľom a blízkym,“ uviedol hovorca mestského úradu Tomáš Holúbek.

Fofo: Zamestnanci nitrianskej radnice sú v šoku. Po zaočkovaní druhou dávkou proti COVID-19 zomrela ich mladá kolegyňa (†39). Foto Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články