16.1 C
Nitra
nedeľa, 26 mája, 2024

POZOR na vysoké teploty v poobedňajších hodinách

Bratislava (TASR) – Meteorológovia varujú pred horúčavami v Bratislavskom, Nitrianskom a Trnavskom kraji. Teplota vzduchu môže v poobedňajších hodinách ojedinele vystúpiť na 33 až 35 stupňov Celzia. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) o tom informuje na svojom webe.
      Pre celý Bratislavský kraj a väčšinu okresov Nitrianskeho a Trnavského kraja platí v tejto súvislosti výstraha prvého stupňa, a to od 14.00 do 17.00 h.
      „Uvedená teplota vzduchu nie je v danej ročnej dobe a oblasti nezvyčajná, ale pravdepodobnosť nadmerného zaťaženia organizmu u niektorých osôb je vysoká,“ vysvetlili meteorológovia.

POZOR na vysoké teploty v poobedňajších hodinách
freepick.com


      Výstrahy pred vysokými teplotami sú vydané aj na ďalšie dni. Výstraha prvého stupňa platí v piatok (18. 6.) predbežne od 14.00 do 17.00 h pre Bratislavský, Banskobystrický, Košický, Nitriansky i Trnavský kraj. Pre Bratislavský, Nitriansky a Trnavský kraj platí v sobotu (19. 6.) od 14.00 do 17.00 h výstraha druhého stupňa. V Banskobystrickom, Trenčianskom a Košickom kraji je v poobedných hodinách vydaná výstraha prvého stupňa.

foto: freepick. com, aleksandarlittlewolf

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články