28.1 C
Nitra
piatok, 21 júna, 2024

Holandsko plánuje na budúci týždeň zrušiť všetky protipandemické opatrenia

Holandská vláda plánuje podľa verejnoprávnej televízie NOS zrušiť od 25. februára všetky obmedzenia súvisiace s pandémiou koronavírusu okrem niektorých základných hygienických opatrení.

Vláda chce ísť údajne ešte ďalej než odporúčania poradného tímu odborníkov, ktoré predložil v pondelok parlamentu minister zdravotníctva Ernst Kuipers. TASR o tom informuje na základe správ holandského spravodajského webu DutchNews.nl.
      Vláda by o tom podľa agentúry DPA mala rozhodovať v utorok večer.

Branislav DOBOŠ za dopravcov: Naša vláda riadi heslom „Po nás potopa a posledný nech zhasne“
      

Odborníci odporúčajú vláde zrušiť povinné nosenie rúšok a tiež dodržiavanie odstupu. Povinná práca z domu sa bude rušiť v niekoľkých fázach.
      Podľa odporúčaní odborníkov by sa ľudia mali pri vstupe do prevádzok naďalej povinne preukazovať, či majú negatívny test, sú očkovaní alebo prekonali ochorenie COVID-19. NOS však informuje, že vláda chce od 25. februára zrušiť aj toto opatrenie.
      

Holandská televízia tiež uvádza, že gastronomické prevádzky a nočné kluby by sa mali od 25. februára – teda ešte na fašiangy – vrátiť k bežným otváracím hodinám. Odborníci odporúčajú predĺžiť aktuálne otváracie hodiny reštaurácií do 1.00 h.
      Aj podľa konzília by mali divadlá, kiná, štadióny a reštaurácie v Holandsku po novom fungovať takmer bez obmedzení.
      Tieto kroky prichádzajú po rastúcom tlaku verejnosti a podnikateľov na uvoľnenie súčasných opatrení na základe klesajúceho počtu nových prípadov covidu v krajine.

Zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články