20.1 C
Nitra
piatok, 21 júna, 2024

Po Macronovi aj Scholz odmietol ruský PCR test. Dôvod môže byť zaujímavý

Nemecký kancelár Olaf Scholz, ktorý v utorok dopoludnia pristál v Moskve, odmietol absolvovať ruský PCR test na nový koronavírus, ktorého výsledok musí predložiť pred stretnutím so šéfom Kremľa Vladimirom Putinom.

Absolvovanie PCR testu v Rusku pred niekoľkými dňami odmietol aj francúzsky prezident Emmanuel Macron. Ako vtedy uviedli pre agentúru Reuters nemenované zdroje, Macron údajne nechcel, aby Moskva získala jeho DNA. Tento krok spôsobil, že Putin a Macron počas rokovaní, ktoré sa konali pred týždňom v pondelok, sedeli na opačných koncoch šesť metrov dlhého stola. Takisto na tlačovej konferencii boli ich rečnícke pulty od seba vzdialené na niekoľko metrov.
      

Po Macronovi aj Scholz odmietol ruský PCR test. Dôvod môže byť zaujímavý
Nemecký kancelár Olaf Scholz (vpravo) počas kladenia vencov pri hrobke neznámeho vojaka pri kremeľskom múre v Moskve v utorok 15. februára 2022. Scholz, ktorý v utorok dopoludnia pristál v Moskve, odmietol absolvovať ruský PCR test na nový koronavírus, ktorého výsledok musí predložiť pred stretnutím so šéfom Kremľa Vladimirom Putinom. FOTO TASR/AP

Scholz namiesto toho sa rozhodol, že u lekárky na nemeckom veľvyslanectve v Moskve podstúpi test prinesený z Berlína. TASR prevzala správu z agentúry DPA.
Ako uviedli zdroje z okolia kancelára, predstavitelia ruských zdravotníckych úradov boli prizvaní, aby sa jeho testovaní takisto zúčastnili.

Samotný Scholz, ako aj celá jeho delegácia a novinári, ktorí s ním do Ruska pricestovali, (dovedna viac ako 50 osôb) museli ešte pred odchodom z Nemecka predložiť negatívne výsledky až troch PCR testov na covid.
Kancelár Scholz bude v utorok viesť s Putinom niekoľkohodinové rokovania za zavretými dverami zamerané na zmiernenie krízy na ukrajinských hraniciach. Následne sa očakáva spoločná tlačová konferencia oboch politikov.
      

Spojené štáty v uplynulých dňoch opakovane varovali pred možným bezprostredným útokom Ruska na Ukrajinu. Moskva tieto tvrdenia odmieta a opakuje, že Západ len šíri paniku.

Zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články