23.1 C
Nitra
utorok, 21 mája, 2024

Hlohovec: Radnica chce eliminovať násilie medzi mladistvými

Mesto Hlohovec nebude tolerovať násilie v uliciach medzi mladistvými. Aktivitami reaguje nielen na poslednú potýčku z uplynulých dní, ale aj predchádzajúce, ktoré boli zaznamenané. Informovala o tom hovorkyňa mesta Miroslava Hankoščáková.

Aktéri pouličných bitiek boli identifikovaní aj ako žiaci mestských základných škôl, preto sú v pláne prednášky zamerané na prevenciu kriminality. Na školách pôsobia inkluzívne tímy, súčasťou ktorých sú psychológovia a sociálni pedagógovia.

Na mestskom úrade sa v úvode tohto týždňa stretli zástupcovia policajného obvodného oddelenia, mestskej polície a sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately pracoviska v Hlohovci a riešili otázky aktuálneho stavu vyšetrovania a definovanie preventívnych opatrení na predchádzanie podobných incidentov. V dotknutých lokalitách, kde sa zdržujú maloleté a mladistvé osoby, boli posilnené hliadky a zvýšená kontrola. Polícia najnovšie vyšetruje prípad útoku na 12-ročného chlapca, ktorý si tínedžerskí agresori natáčali a zdieľali na sociálnej sieti.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x