16.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Nitra: KOS pripravuje nový cyklus prednášok o vesmíre

Krajské osvetové stredisko (KOS) v Nitre spustí po prázdninách nový cyklus rozprávaní o vesmíre. Ako uviedli organizátori, prvé stretnutie milovníkov astronómie sa bude konať 12. septembra vo hvezdárni KOS.

Podujatie je vhodné pre deti a mládež, ale aj pre dospelých, ktorých veda o vesmíre zaujíma. „Pôjde o celkom nový cyklus tém o vesmíre a jeho objektoch, slnečnej sústave, o astronómii či kozmonautike, o ktorých bude rozprávať astronóm Matej Trstenovič,“ informovala Jana Ondrušková z KOS.

Nitra: KOS pripravuje nový cyklus prednášok o vesmíre

Ako doplnila, stretnutia sa budú konať pravidelné každý druhý týždeň v utorok od 16. hodiny. Návštevníci sa podľa nej môžu tešiť na zrozumiteľné rozprávanie odborníka o tajoch astronómie. „Všetko bude v rámci hesla jednoducho o zložitom. Nový cyklus nahradí doterajšie astronomické kluby, čím sa snažíme túto tému viac priblížiť verejnosti,“ doplnilo KOS.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x