11.1 C
Nitra
streda, 10 apríla, 2024

V minulom týždni spôsobili opití vodiči v Nitrianskom kraji šesť nehôd

Policajti v Nitrianskom kraji v priebehu uplynulého týždňa prichytili na cestách 54 vodičov, ktorí mali v krvi alkohol, prípadne inú návykovú látku. Ako informovala polícia, v šiestich prípadoch títo vodiči spôsobili dopravnú nehodu.

Celkovo policajti minulý týždeň odhalili pri kontrolách 42 vodičov, ktorí jazdili pod vplyvom alkoholu. Z tohto počtu bolo 25 riešených za priestupok za jazdu pod vplyvom alkoholu do jedného promile a 17 sa dopustilo trestného činu tým, že jazdili s alkoholom v dychu nad jedno promile. Ďalších 12 jazdilo pod vplyvom návykovej látky.

Ako príklad uviedla polícia 36-ročného vodiča Škody Octavia, ktorý pri policajnej kontrole vo Vrábľoch nafúkal 3,92 promile. „V Tekovských Lužanoch zasa 30-ročná vodička Škody Superb, unikajúca pred hliadkou obecnej polície, narazila do oplotenia. V dychu mala 2,46 promile,“ doplnila polícia.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x