17.1 C
Nitra
štvrtok, 23 mája, 2024

HLAS vypočul volanie seniorov a rozmrazil minimálne dôchodky

HLAS – sociálna demokracia naplnil volanie seniorov a presadil v parlamente rozmrazenie minimálnych dôchodkov.

„HLAS v čase extrémizmu a populizmu ponúka politiku pokojnej sily, ktorá presadzuje v parlamente pomoc pre ľudí. Naplnili sme želanie seniorov s minimálnymi dôchodkami a odmrazili sme ich dôchodky od prvého júla,“ uviedol predseda strany HLAS – sociálna demokracia Peter Pellegrini.

„Okrem toho sme s našimi návrhmi zákonov pomohli seniorom v súvislosti s navýšením sumy na rekondičný pobyt, mamičkám finančnou kompenzáciou, ak sa ich deti nedostanú do škôlky, ako aj návrhmi riešiacimi vysoké ceny potravín. My o sociálnej demokracii nehovoríme, my ako sociálni demokrati konáme,“ uviedol líder HLASu. Podpredseda strany Erik Tomáš k rozmrazeniu minimálnych dôchodkov uviedol, že nestačí sa len so seniormi stretávať a podpisovať memorandá o spolupráci, ale treba v ich záujme aj razantne konať. „Chcem upresniť, že valorizácia minimálnych dôchodkov sa odvíja od počtu odpracovaných rokov a môže sa u mnohých zvýšiť až na úroveň 50 eur, „ zdôraznil Erik Tomáš.

„Tým však naše úsilie nekončí. Vo štvrtok sa bude hlasovať o našom návrhu zákona, aby došlo od 1.júla k valorizácii všetkých dôchodkov. Ak by to parlament schválil došlo by k navýšeniu o 10 percent,“ uviedol Tomáš. „Momentálne prebiehajú rokovania. Som pripravený rokovať aj s čertom, diablom len aby sme tímto ľuďom v ťažkej sociálnej situácii pomohli,“ informoval podpredseda HLASu – sociálna demokracia.

Richard Raši vyslovil veľké obavy v súvislosti s Plánom obnovy, ktorý sa doslova rúca pred očami. „Reálne hrozí, že nebudú nové záchranky, ani nemocnice. Minister zdravotníctva by mal predstúpiť pred verejnosť a priznať, že Rázsochy ani nemocnica v Martine nebudú vďaka babráctvu koalície,“ upozornil podpredseda strany Richard Raši. V súvislosti so škandálom exministra hospodárstva Sulíka a jeho videom z Expo v Dubaji líder HLASu uviedol: „To video o vypití baru je len čerešničkou nad tým, že jeden milión eur visí vo vzduchu bez faktúr. Tejto politickej garnitúre zachutila moc a namiesto pomoci ľuďom si užívali v ministerských kreslách papalášizmus.“

(ts)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x