24.1 C
Nitra
pondelok, 24 júna, 2024

Demokrati: Stop atómovkám. Štátna kasa nie je oslík otras sa!

Strana Demokrati vyzýva poslancov, aby stiahli nekryté návrhy s dopadom na štátny rozpočet a verejné financie alebo jasne preukázali, odkiaľ na to chcú vziať peniaze. Poslanecké návrhy predložené na aktuálnu schôdzu parlamentu by celkovo občanov od budúceho roku stáli viac ako dve miliardy eur. Nekryté dve miliardy eur.

„Za minulý rok sme dosiahli deficit 2 percentá HDP, ak by tieto návrhy prešli, deficit by budúci rok išiel na dvojnásobok. A to len za návrhy, ktoré poslanci priniesli na túto schôdzu,“ upozornil poslanec Eduard Heger. „My Demokrati vyzývame predkladateľov aby tieto návrhy stiahli, alebo povedali ako chcú tieto návrhy vykryť. Inak to pripomína spôsob, ako Smer pred voľbami v roku 2020 pretlačil 13. dôchodok a sami priznali, že išlo len o spôsob, ako nalákať hlasy voličov. Toto nie je vec straníckeho trička, toto je otázka zodpovednosti. Nemôžeme rozhadzovať lopatou.“

Ide o poslanecké návrhy z dielne OĽANO, Hlas, Smer, Progresívne Slovensko a ďalších. Strana Demokrati upozorňuje, že úradnícka vláda nemá dosah na to, aby poslanci populistické návrhy neschválili.

„Keď chcete okamžite rozdať napríklad 458 miliónov, ako Igor Matovič, alebo 250 miliónov, ako Peter Pellegrini a strana Hlas, tak musíte povedať, kde tie peniaze zoberiete? Peniaze nerastú na strome, preto sa pýtam, budeme stavať menej ciest, nejdeme modernizovať nemocnice, zoberieme zo školstva, alebo dáme menej na obranu, menej deťom do škôl?“ Pýta sa poslanec Juraj Šeliga. „Štátna kasa však má nejaké limity a je férové to občanom povedať. Odkiaľ?!“

Buďme k ľuďom féroví.

(ts)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x