18.1 C
Nitra
sobota, 25 mája, 2024

HLAS: Vláda ohrozuje zdravie ľudí a nekoná pri kontrole ukrajinského obilia

HLAS – sociálna demokracia žiada odvolanú vládu, aby zriadila špeciálny vyšetrovací a kontrolný výbor na pôde parlamentu, ktorý prešetrí, do ktorých obchodov sa dostali výrobky z kontaminovanej pšenice. „Povedané inak 1 500 ton zdraviu škodlivého obilia z mlynu v Kolárove znamená 1,5 milióna kilových balíkov múky. Pričom mlyn v Kolárove je len špičkou ľadovca. Inými slovami máme na Slovensku milióny kontaminovanej múky,“ uviedol člen predsedníctva a predseda Nitrianskeho samosprávneho kraja Branislav Becík.

„Pýtam sa verejne: Koľko ton múky bolo za posledný rok dovezenej z Ukrajiny na Slovensko? Koľko ton z tejto múky prešlo kontrolou? Kde sa nachádza múka z ukrajinského obilia? Ktoré mlyny ju zomleli na múku? Ktoré pekárne s ňou pečú? Ktoré reťazce predávajú takúto múku? Ako sa dozvie človek, či múka, ktorú má človek doma nie je kontaminovaná?,“ položil verejne otázky Branislav Becík.

Nahnevaný Becík: Obilie z Ukrajiny likviduje nielen našu prvovýrobu, ale aj zdravie nášho národa

„Nikto si dnes na Slovensku nemôže byť istý, či ráno nekonzumoval chlieb z kontaminovaného obilia, ani či doma nemá kontaminované a zdraviu škodlivé kilo múky. „Naviac podľa informácii, ktoré sa ku mne dostali, sa dokonca menia papiere, aby ukrajinská múka bola deklarovaná ako slovenská, čím sa zneprehľadnuje celý mechanizmus a to sa deje s vedomím tejto vlády,“ zdôraznil Branislav Becík. „Je to najväčšia kauza tejto vlády, ktorá fatálne zlyhala.“

(ts)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x