26.1 C
Nitra
utorok, 28 mája, 2024

HLAS-SD: Z veľkého tresku je veľké nič

Z daňovo – odvodovej reformy, ktorá mala priniesť príspevok na dieťa vo výške 200 Eur nič nebude. Vyhlásil to podpredseda strany HLAS – sociálna demokracia Erik Tomáš.

Minister financií Igor Matovič najprv reformu veľkolepo predstavil ako Veľký tresk a teraz len sucho oznámil, že je v spiacom režime. “Z veľkého tresku je veľké nič. Bublina spľasla a rodiny 200 – eurový príspevok na dieťa neuvidia”, uviedol Tomáš. Dodal, že tento zámer bol vzhľadom na objem potrebných finančných prostriedkov nerealistický, ale v prípade Igora Matoviča si už ľudia zvykli na to, že najprv niečo teatrálne sľúbi a potom to nedodrží a ešte sa aj vyhovára na iných.

Tomáš zároveň pripomenul, že strana Hlas – sociálna demokracia navrhovala jednorázový prídavok na dieťa vo výške 300 eur, ako aj zdvojnásobenie klasického detského prídavku, no oba zákony v parlamente neprešli. “Naše návrhy boli racionálnejšie a únosnejšie pre štátny rozpočet, ale vládny valec ich zmietol zo stola. Namiesto toho jednorázový prídavok priznal len rodinám žijúcim zo sociálnych dávok a zvýšený pravidelný prídavok neschválil vôbec”, uzavrel podpredseda Hlasu – SD s tým, že po krachu Matovičovej reformy tak väčšina rodín na Slovensku nedostane vôbec nič.

Zdroj: Tlačová správa

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články