20.1 C
Nitra
utorok, 28 mája, 2024

SaS: Verbálne a fyzické útoky treba zastaviť


Strana Sloboda a Solidarita (SaS) je pohoršená verbálnymi ale aj fyzickými útokmi, ktoré sa v poslednej dobe rozmohli na verejnosti. Reaguje tak aj na útok na výtvarníka Petra Kalmusa.
„Už niekoľkýkrát odsudzujeme útoky, ktoré sa preniesli zo sociálnych sietí do reálneho života. Nejde už len o vandalizmus na kultúrnych pamiatkach, ale čoraz častejšie vidíme ataky na menšiny či osoby, ktoré majú iný názor. Aj preto si myslím, že orgány činné v trestnom konaní a súdy by mali možno aj exemplárne potrestať tých, ktorí útočia na slobodu prejavu. Bola by to výstraha pre všetkých, ktorí majú pocit, že môžu v demokracii diktovať, čo si má kto myslieť a ako sa správať,“ uviedol poslanec SaS a člen Výboru NR SR pre kultúru a médiá Roman Foltin.
Podľa tímlídra SaS pre kultúru Reného Paráka musíme slobodu prejavu v demokracii brániť všetkými možnými prostriedkami. „Je neprijateľné, aby sme nečinne prizerali na rastúce fyzické útoky na novinárov alebo umelcov. Takéto formy nenávistného prejavu nemôžu mať priestor v našom verejnom živote,“ doplnil René Parák.

Zdroj: Tlačová správa

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články