16.1 C
Nitra
pondelok, 24 júna, 2024

OĽANO odsudzuje vyhrážanie sa a zastrašovanie policajtov a prokurátorov zo strany Roberta Fica

Hnutie OĽANO ostro odsudzuje vyhrážanie sa a zastrašovanie policajtov a prokurátorov zo strany poslanca Roberta Fica.

Chápeme, že počas 12-tich rokov svojich korupčných vlád bol Robert F. zvyknutý na zneužívanie orgánov činných v trestnom konaní vo svoj prospech. Táto doba sa však nástupom novej vlády stala minulosťou a polícia a prokuratúra koná nezávisle.

Je zarážajúce, že klamstvá o manipulácii s trestnými konaniami či kriminalizácii opozície šíri človek, počas ktorého vlády boli krivo obvinení a neprávom vyšetrovaní najvýraznejší predstavitelia politickej konkurencie Roberta Fica na čele s Igorom Matovičom, Romanom Mikulcom, Jaroslavom Naďom či Gáborom Grendelom.

Robert F. každým dňom preráža stále hlbšie politické dno. Cíti, že kruh sa uzatvára a jeho konanie preto vnímame ako prejav obrovského strachu z politickej a trestnoprávnej zodpovednosti. V žiadnom prípade to však neospravedlňuje jeho najnovšie vyjadrenia na adresu orgánov činných v trestnom konaní, ktoré sa nápadne približujú k mareniu výkonu spravodlivosti.

Vyjadrenie poskytol hovorca OĽANO Matúš Bystriansky.

Vyjadrenie OĽANO

zdroj: Tlačová správa

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články