17.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

HLAS – SD: Vyvodením politickej sa chcú špičky OĽaNO vyhnúť trestnoprávnej zodpovednosti za kauzu „Sviniar“

Vyvodenie politickej zodpovednosti Milan Kyseľa (OĽaNO) vo funkcii štátneho tajomníka Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR je len zásterkou pred trestnoprávnymi dôsledkami sprenevery dvoch miliónov eur v kauze najdrahších svíň.Fakty totiž ukazujú, že o nej vedel a dokonca ju schválil priamo rezort predsedu OĽaNO Igora Matoviča.

„Odstúpením pre podozrenie z korupcie štátny tajomník Kyseľ z OĽaNO len potvrdil, že svojej rodine doprial k Vianociam šesticu najdrahších svíň v histórii Slovenska. V prvom rade je nevyhnutné, aby tieto „špinavé“ peniaze štátu jeho rodina vrátila. Kontrola agrorezortu vraj síce žiadne pochybenia nenašla, pretože OĽaNO kontrolovalo samé seba. HLAS – SD sa však pýta, kto z Ministerstva financií SR dva milióny agrorezortu na tento účel uvoľnil? Podpísal Vlčanovi dotazníky na svine priamo sám Igor Matovič?,“ pýta sa Róbert Puci, poslanec NR SR a člen predsedníctva strany HLAS – SD.

HLAS – SD: Vyvodením politickej sa chcú špičky OĽaNO vyhnúť trestnoprávnej zodpovednosti za kauzu „Sviniar“
Róbert Puci

V kauze najdrahších svíň, v ktorej len štyrom percentám chovateľov ošípaných vyplatilo Národné poľnohospodárske a potravinárske centrum (NPPC) dva milióny eur pritomagrorezort nebol schopný vysvetliť prakticky nič. Jeho reakcie sú založené výhradne na obviňovaní všetkých naokolo. Rozhodol o pridelení dvoch miliónov eur na„dotazníkový zber údajov“ sám minister Vlčan? Ako minister z OĽaNO zrealizoval analýzu prínosov takto získaných informácií? Je informácia o jedinej svini hodná 4 500 eur? Išlo o koordinovanú akciu OĽaNO na odmenu „našich ľudí“?

Podpora chovateľom ošípaných? Iba VYVOLENÝM! Na jednu sviňu 4500 eur

„V tejto dvojmiliónovej kauze nestačí vyvodiť politickú, je nevyhnutné vyvodiť predovšetkým trestnoprávnu zodpovednosť.Vyplatenie dvoch miliónov eur a v najvyššej sume na sviňu spriazneným subjektom OĽaNO, má jasné znaky podozrenia z korupcie, zneužitia právomocí verejného činiteľa a nehospodárneho nakladania s majetkom štátu. HLAS – SD preto vyzýva pána dočasného a zrejme aj budúceho policajného prezidentaŠtefana Hamrana, aby od veľkých rečí prešiel k činom a nechal prešetriť túto dvojmiliónovú kauzu. Ak sa tak nestane do niekoľkých dní, HLAS – SD podnikne ďalšie kroky,“ uviedol Róbert Puci.

zdroj: TS

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články