20.1 C
Nitra
štvrtok, 23 mája, 2024

HLAS sa zaviazal, že obnoví výrobu v Slovalcu a na Slovensku vybuduje silný štát

HLAS – sociálna demokracia si uctil 1. máj v Žiari nad Hronom pred firmou Slovalco. Ako uviedol líder strany Peter Pellegrini dnes si pripomíname dva významné sviatky, ktorými sú vstup SR do EÚ a sviatok práce.

„Chcem jasne povedať, že HLAS považuje EÚ za náš ekonomický a hodnotový priestor, kde môžeme slobodne rozvíjať budúcnosť Slovenska. Kto spochybňuje naše členstvo v EÚ hazarduje s našou budúcnosťou. Zároveň však chcem zdôrazniť, že HLAS bude vždy presadzovať plnohodnotné členstvo v EÚ, so silným zastupovaním národnoštátnych záujmov Slovenska a ľudí. Takto sa musia správať všetci vrátane premiéra a ministrov. Boli sme svedkami, že pri tejto vláde to vždy nebolo. HLAS chce vyhrať voľby a bude garantom takejto politiky,“ uviedol Peter Pellegrini.

V súvislosti s oslavami 1. mája uviedol, že Slovalco je symbolom zlyhania vlády, ktorá sa v ťažkých ekonomických časoch vykašľala na 300 ľudí, ktorí sa ocitli na ulici. „Je to smutný pomník neschopnosti Hegera, Matoviča a Budaja. Je to ich zodpovednosť, že sa týchto 300 ľudí ocitlo bez práce. Že spolu s nimi je ohrozených ďalších 1200 subdodávateľov. Svojim cynizmom spôsobili, že podnik, v ktorom sa spája tradícia, zručnosť našich ľudí a modernosť, skončil. Ohrozili tým aj výrobu hliníka pre EÚ, ktorá je tak odkázaná na iné štáty. Vyjadrujem tu verejný záväzok, že obnovíme výrobu hliníka v tejto fabrike,“ zdôraznil Peter Pellegrini.

„Chcem tu garantovať, že takéto pomníky neschopnosti vlády, ak ju budeme vytvárať, už nebudú. Chceme vyhrať voľby. Presadíme silný štát, ktorý bude mať kontrolu nad energetickými závodmi a potravinovou politikou tak, aby ľudia neboli sociálne ohrození. Nemôže sa stať, že vyrábame lacnú elektrinu na Slovensku a spätne ju draho nakupujeme v zahraničí,“ skonštatoval Peter Pellegrini. „Centrom politiky HLASu sú aj ľudia práce. Garantujem, že zastavíme proces chudobnenia Slovenska. HLAS je rozhodnutý pripraviť zákon týkajúci sa skokového navýšenia životného minima. Bude adresný pre ľudí na hranici chudoby a zároveň pomôže aj ľuďom pracujúcim za minimálne mzdy,“ dodal Peter Pellegrini.

(ts)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x