24.1 C
Nitra
utorok, 21 mája, 2024

Becík a Hattas chcú spolupracovať. Bude to na prospech Nitry a jej občanov

Nájsť dvom politicky rozdielne orientovaným šéfom samospráv spoločnú reč nie je jednoduché. V Nitre sa to možno podarí, čo bude iba na prospech ľudí, ktorí žijú nielen v krajskom meste, ale aj v samotnom kraji.

Branislav Becík, ktorý je šéfom nitrianskej župy je členom sociálno-demokratickej strany Hlas-SD, čiže ľavičiar. Nitriansky primátor Marek Hattas má doma už niekoľko prezlečených kabátov, pretože najskôr bol členom strany Za ľudí, potom si, pred voľbami za primátora, obliekol kabát novo vytvorenej strany Tím Kraj Nitra, aby si nakoniec zaobstaral kabát strany SaS. Je teda pravičiar. Ako ukazuje status profilu Mesto Nitra, títo dvaja inak „nastavení“ muži by predsa len mohli nájsť spoločnú reč.

Becík a Hattas chcú spolupracovať. Bude to na prospech Nitry a jej občanov
Úsmevy nitrianskeho primátora Mareka Hattasa (vľavo) a nitrianskeho župana Branislava Becíka naznačujú, že sa obaja na spoluprácu tešia. Zdroj: FB / Mesto Nitra

Vedenie oboch úradov riešilo viacero tém

Môže sa spojiť oheň a voda? Ako ukazujú Becík s Hattasom, zrejme môže, čo by bolo len a len na prospech ľudí, ktorých zastupujú. „Primátor Nitry Marek Hattas, viceprimátor Peter Mezei a prednosta mestského úradu Martin Horák sa dnes (19.4.) stretli s predsedom Nitrianskeho samosprávneho kraja Branislavom Becíkom a riaditeľom župného úradu Petrom Privalincom,“ píše sa v úvode statusu, pričom na programe ich stretnutia mali byť témy, ktoré spájajú mesto a župu. „Vedenie oboch úradov riešilo témy dopravy, verejných priestranstiev a pozemkového vysporiadania, kultúru a šport,“ informuje Mesto Nitra.

Hovorili napríklad o preložke cesty 3. triedy Jelenecká – Zlatomoravecká, o križovatke pri Klimaku a buspruhu na Dobšinského ulici. Spoločnú reč našli aj pri témach cyklodopravy. Na rad sa dostali aj témy týkajúce sa Svätoplukovho námestia, urbanistickej štúdie Braneckého – Hviezdoslavova a Ponitrianskeho múzea. Zástupcovia mesta a župy ďalej hovorili o podpore regionálnych športov ako aj o ponuke spolupráce pri podpore a organizácii medzinárodných cyklistických pretekov okolo Slovenska,“ vysvetľuje v statuse Mesto Nitra. 

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x