25.1 C
Nitra
sobota, 22 júna, 2024

Hlas: Gyimesi vyzval na odstúpenie Hegera

HLAS: GYIMESI VYZVAL NA ODSTÚPENIE HEGERA

Nový hovorca Igora Matoviča, poslanec Gyorgi Gyimesi, vyzval na odstúpenie vlastného premiéra Hegera. Tvrdí totiž, že Slovensko fatálne zlyhalo na mimoriadnom samite EÚ, keď nevyrokovalo lepšie podmienky pri sankčnom balíku na ruskú ropu – a na tomto samite zastupoval Slovensko premiér Heger.

Budú v OĽANO ďalšie čistky? Stančík sa pustil do Gyimesiho za dúhové vlajky

„Fraška vo vládnej koalícii sa už vymyká posledným zvyškom rozumu. Premiér Heger najprv totálne zlyhá na európskom samite, pretože bojuje proti slovenským záujmom a ešte sa snaží na rovnaký nezmysel nahovoriť Viktora Orbána. Potom Heger s Matovičom pochopia, ako to dobabrali, a že Slováci kvôli ním budú zasa raz tankovať drahšie. A tak Matovič vyšle svojho nového hovorcu Gyimesiho, aby celé Hegerovo zlyhanie hodil na Sulíka, ktorý v Bruseli ani nebol. Nad týmto sa už súdnemu človeku zastaví rozum,“ povedal líder HLASu Peter Pellegrini.

Zastupovanie skutočných záujmov slovenských občanov je jednoznačne kompetenciou predsedu vlády. „Namiesto toho, aby si Eduard Heger prekonzultoval postoj Slovenska na všetkých úrovniach, robil v Bruseli pajáca pre svetové médiá a presadzoval postoje, ktoré Slovensko poškodzujú. Svoju úlohu absolútne nezvládol, a tak pre toto fiasko dnes OĽaNO hľadá obetného baránka,“ zdôraznil Peter Pellegrini.

Hlas: Gyimesi vyzval na odstúpenie Hegera
Zdroj: Fb Gyorgy Gyimesi

HLAS je presvedčený, že jedinou možnosťou zachrániť Slovensku posledné zvyšky politickej dôstojnosti je okamžité vyhlásenie predčasných volieb. „Politický cirkus Matoviča a Hegera sa zmenil na jeden nikdy nekončiaci horor, z ktorého budú mať nočné mory ešte celé generácie Slovákov. Treba ho okamžite ukončiť a dať ľuďom možnosť zvoliť vládu, ktorá dá Slovensku nádej na lepšiu budúcnosť,“ dodal Peter Pellegrini.

(ts)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články