17.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Hlas: Ak chce vláda LOCDOWN, musí masívne pomôcť ľuďom a ekonomike!

HLAS: AK CHCE VLÁDA LOCKDOWN, MUSÍ MASÍVNE POMÔCŤ ĽUĎOM AJ EKONOMIKE

Ak sa vláda rozhodne pre lockdown, musí podľa strany HLAS – sociálna demokracia obratom oznámiť masívnu pomoc štátu ľuďom i ekonomike. HLAS preto žiada vládu, aby v prípade sprísnenia pandemických opatrení okamžite predložila univerzálny odškodňovací zákon pre zavreté prevádzky, spustila pandemickú OČR vo výške čistej mzdy pre rodičov s deťmi a dočasne znížila DPH pre gastro sektor na 5 percent.

„Ak vláda bude pokračovať v doterajšom chaose, nebude logicky vysvetľovať ľuďom svoje rozhodnutia a nedokáže pomôcť ekonomike, akékoľvek opatrenia sa minú účinkom,“ povedal dnes líder HLASu Peter Pellegrini.

Hlas: Ak chce vláda LOCDOWN, musí masívne pomôcť ľuďom a ekonomike!
„Ako je možné, že pri 259 pacientoch na pľúcnej ventilácii sme údajne vyčerpali ich kapacitu, ak máme podľa samotného ministerstva zdravotníctva minimálne 900 takýchto prístrojov a na vrchole druhej vlny ich potrebovalo o stovku ľudí viac ako dnes?“ spýtal sa Peter Pellegrini. foto: ilustračné

HLAS chce v utorok na začiatku schôdze Národnej rady Slovenskej republiky navrhnúť, aby parlament zaviazal vládu na predloženie týchto ekonomických opatrení.

Súčasná pandemická situácia je podľa HLASu plnou zodpovednosťou vlády, ktorá sa nepoučila z vlastných chýb a opäť premárnila leto v príprave na tretiu vlnu Covidu. „Ako je možné, že sme v horšej situácii ako pred rokom, ak je takmer polovica Slovenska zaočkovaná a zároveň státisíce ľudí Covid prekonalo? Ako je možné, že počet 3200 pacientov v nemocniciach označuje minister zdravotníctva za humanitárnu katastrofu, ak počas druhej vlny sme mali o tisíc ľudí hospitalizovaných viac? Ako je možné, že pri 259 pacientoch na pľúcnej ventilácii sme údajne vyčerpali ich kapacitu, ak máme podľa samotného ministerstva zdravotníctva minimálne 900 takýchto prístrojov a na vrchole druhej vlny ich potrebovalo o stovku ľudí viac ako dnes?“ spýtal sa Peter Pellegrini.

Vláda podľa neho v oblasti zdravotníctva fatálne zlyháva. „Počas posledného roka odišlo zo zdravotníctva 1300 sestier a stovky lekárov. Minister financií Igor Matovič v októbri oznámil, že do konca roka pôjde do zdravotníctva o 232 miliónov Eur menej. Toto je reálny a tragický dopad tejto vlády na slovenských pacientov,“ dodal Peter Pellegrini.

zdroj: TS

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články