20.9 C
Nitra
pondelok, 5 júna, 2023

Herečka alebo skutočná prezidentka SR? Píše Juraj Veverka

Nikto o nej nepočul, nikto ju predtým nevidel. Aj napriek tomu sa táto žena s tajomným pozadím a ešte tajomnejšou podporou stala prezidentkou SR.

Všetko sa to začalo skládkou, ktorú doslova prehodila „cez plot“ susedom. Za tento svoj premakaný „ekologický“ čin dostala dokonca „Nobelovu“ cenu – prestížnu Goldmanovu cenu za životné prostredie, ktorú si prevzala v San Franciscu v roku 2016. (zdroj)

Herečka alebo skutočná prezidentka SR? Píše Juraj Veverka

Žena, blond vlasy, modré oči, kombinácia ako na objednávku. Čo však niekomu príde ako scenár z filmy, to je pre iných skutočnosť na Slovensku.

Väčšina národa si myslí, že nič pre Slovensko neurobila, a predsa sa jej ceny sypú na hlavu.

Juraj Veverka: Tender za 1,7 miliardy EUR!

V roku 2019 pani Čaputovú spravodajský server Politico zaradil medzi 28 najvplyvnejších ľudí v Európe. (zdroj)

V tom istom roku sa prezidentka Zuzana Čaputová stala ako prvá prezidentka v histórií Slovenska Osobnosťou roka 2019 podľa slovenského vydania magazínu Forbes. (zdroj)

V rovnakom roku si pani prezidentka vo švajčiarskom meste Ascona prevzala od Ringierovej nadácie aj Európsku cenu za politickú kultúru. S touto cenou je spojené aj finančné ocenenie v hodnote 50.000 EUR. (zdroj)

 V novembri, v roku 2021 si pani prezidentka v českom Senáte prevzala medailu za mimoriadnu starostlivosť o pravdu, slobodu, politickú kultúru a vládu práva. (zdroj)

O mesiac neskôr pani Čaputovú magazín Forbes opäť zaradil, pre zmenu, už medzi sto najvplyvnejších žien sveta. (zdroj)

A dnes, v roku 2022 si pani Čaputová  prevzala ocenenie Justitia Awards.

„Ako pripomenul hovorca, prezidentku nominovali v kategórii medzinárodné líderky venovanej najtalentovanejším a najvplyvnejším právničkám, ktoré zásadným spôsobom menia spoločnosť vďaka svojej erudícii a inovatívnosti. Ide o ocenenie pre výnimočnú ženskú právnickú osobnosť roka.“ (zdroj)

Pani Čaputová – najtalentovanejšia a najvplyvnejšia právnička? Za mňa „ no neviem“, ale keď získala túto „krvopotne odpracovanú cenu“ a píšu o tom všetky mainstreamové médiá, musí to byť predsa pravda. 

Aby som nezabudol a ako dobré mravy kážu, gratulujem pani prezidentke za tieto „zaslúžené“ ceny. Ale možno by som sa spýtal, čo urobila táto pani pre Slovenskú republiku? Áno Slovenskú, nakoľko mám pocit, a asi nie len ja, že sa tu presadzujú záujmy iných krajín nad záujmami Slovenska.

Čo urobila pani Čaputová pre slovenský národ v týchto ťažkých časoch, kedy doslova banda amatérov vládne systémom „čo nás po občanoch“?

 Čo ste urobili pani prezidentka pre Slovákov okrem toho, že ste ich základné právo „referenda“ nepodporili a udupali tým, že ste ho poslali na Ústavný súd?

Poviem si „dobre“, keby má pani prezidentka aspoň svoj vlastný názor. Bohužiaľ však nemá, nakoľko to, čo má povedať jej diktujú „isté“ osoby počas prechádzky v záhrade prezidentského paláca, alebo ľudia ako napr. pán poslanec Tomáš Valáška z Progresívneho Slovenska, ktorému už dnes média začínajú dláždiť cestu k budúcim úspešným voľbám.

Herečka alebo skutočná prezidentka SR? Píše Juraj Veverka
Juraj Veverka

Náhoda? Ale kdeže, veď práve pani prezidentka bola podpredsedníčka hnutia Progresívne Slovensko.

Ako nám to puzzle do seba nakoniec pekne zapadá, však?

Aj keď zjavne nie je pani Čaputová prezidentka podľa očakávania národa a pripomína skôr človeka na gombík, niet pochýb o tom, že je aspoň dobrá herečka. Koniec koncov, ocenenia túto skutočnosť len potvrdzujú.  

Text: Juraj Veverka

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články