13.1 C
Nitra
pondelok, 3 októbra, 2022

Zvláštny príbeh: Chcela sa posťažovať, no dostala to poriadne „vyžrať“. S týmto pisateľka určite nerátala

Vláda a najmä minister financií(!) chceli motivovať dôchodcov dať sa zaočkovať proti COVID-19 finančným príspevkom do 300 eur, no opäť ním iba rozdelili spoločnosť. A starkým tým zrejme až tak veľmi nepomohli.

Zvláštny príbeh: Chcela sa posťažovať, no dostala to poriadne „vyžrať“. S týmto pisateľka určite nerátala

Vakcína je úsmev, Vakcína je zdravie, Vakcína je sloboda, Vakcína je… Všetko možné len nie to, čo sľubovali. Áno, väčšine ľudí sa po nej nič nestalo, ale je veľa takých čo majú vážne poškodenie zdravia, ba mnohí sú už na druhom svete. A mnohí budú mať možno problémy neskôr, pretože niektoré vedľajšie účinky sa zrejme prejavia až o pár rokov. Najviac sa ale experimentálne vakcíny snažili napichať do dôchodcov, a to aj za cenu „príplatkov“. Ako to v niektorých prípadoch dopadlo píše v statuse facebookový profil Nekŕmte nás odpadom.

Trenčiansky umelec je v šoku: Môj otec zomrel na následky očkovania!

Ihneď po prekonaní chceli 3 dávku, len kvôli „bonusu“?

Práve tam totiž napísala nespokojná žena, ktorej rodičia nedostali sľubovanú finančnú odmenu, pretože… No, príbeh je to určite zaujímavý. „Chcem sa podeliť o skúsenosť s odmeňovaním seniorov za očkovanie proti Covidu. Moji rodičia 69 a 70 rokov sa dali očkovať dobrovoľne druhou dávkou v júni 2021,“ začína svoj príspevok pisateľka a dodáva, že na tretie očkovanie boli jej rodičia prihlásení v decembri, avšak medzitým dostali Covid. „Zmenili si termín očkovania. Ministerstvo zdravotníctva uvádza, že očkovať sa človek môže 14 dní po prekonaní. Bolo to asi 20 dní po prekonaní, keď išli na svoj termín tretej dávky očkovania. Tam im lekárka povedala, že sa ešte nemôžu dať zaočkovať, že je to skoro,“ pokračuje zrejme nahnevaná žena. Jej rodičia teda zavolali na infolinku finančnej správy, či majú nárok na odmenu.

Ďalší veľmi smutný príbeh zúfalej ženy a jej 81-ročného chorého otca. TOTO je naozaj možné?

„Takže na 300 eur nárok nemajú, pretože neboli zaočkovaní treťou dávkou (áno, veď môžu si za to sami, že koronu dostali a nemohli sa zaočkovať). Takže OK, blbá náhoda. Majú nárok na 200 eur?“ pýta sa pisateľka, pretože jej rodičia sa dali dobrovoľne zaočkovať ešte predtým ako ostatných lapali na finančnú odmenu. „Nie, nemajú, lebo boli zaočkovaní pred 30.6. Prosím?? To je čo toto? Konečne mohli mať možnosť aspoň niečo málo od tohto štátu dostať. Žiaľ sme na Slovensku,“ končí rozhnevaná a rozladená pisateľka svoj status. Ak ale čakala od ľudí podporu, tak sa kruto a veľmi zmýlila. Drvivá väčšina príspevkov v diskusii stála proti nej, a veruže ju vôbec neľutovali. „Dali sa zaočkovať, napriek tomu dostali Covid. OK. Ihneď po prekonaní chceli 3 dávku, len kvôli „bonusu“? Normálny človek by bol rád, že má po Covide a bez komplikácií a „lapanie finančnej odmeny“ by bolo to posledné, čo by ho napadlo! A áno, žiaľ, sme na Slovensku, kde poniektorí by si za euro aj dieru do kolená dali vyvŕtať,“ skonštatovala Xela Rasam.

Smutné: V Námestove zomrel starší muž po podaní tretej dávky vakcíny. Príčina smrti však bude známa až po pitve!

Len aby peniažky boli a zdravý rozum niekde ostal zabudnutý…

„Nechcete tento príspevok radšej stiahnuť? Verejné ste urobili zo seba a z Vašich rodičov nenažraných hlupákov (prepáčte ten výraz, ale neviem, ako to diplomaticky pomenovať) a ešte sa sťažujete. Prekonaním Covidu sa získava a priznáva 180 dňová imunita, ale Vy chcete už po pár dňoch na očkovanie? To je akoby ste dostali konskú dávku, jednu imunitu majú po prekonaní a vzápätí ju ešte prebijete vakcínou. Len aby peniažky boli. Zdravý rozum niekde ostal zabudnutý…,“ pridáva Em Be. „Buďte rada že sú ešte nažive. Ide im o peniaze alebo o zdravie. Celé zle,“ odkázala Eva Mareková. „Pre 300 eur si dám aj Savo pichnúť. To je hodnota života,“ krúti nad tým celým hlavou Nikolet Mihalková. „Sa čudujem, že máte odvahu to sem vôbec napísať!!! Kvôli pár stovkám pomáhate zničiť rodičov!!!!“ nechápe Ala Ala.

„Ako nehnevajte sa, no toto je už tak úbohé. Chápem že v dnešnej dobe každý človek, nielen dôchodcovia, otáča každý cent, ale za každú cenu sa naháňať za peniazmi vďaka očkovaniu? Prepáčte, no smejem sa a chytám za hlavu nad vaším zmýšľaním,“ napísala Terézia Karvayová. „Dajte sa očkovať keď ste presvedčení, že je to pre vaše zdravie, a nie kvôli peniazom, pre Boha!! A milá pani autorka príspevku, uvedomte si, že na toto nezmyselné šafárenie a rozdávanie peňazí okolo Covidu sa skladáme my pracujúci!!! Tí politici, čo rozdávajú na lotérie, očkovania a iné sprostosti, to nedávajú zo svojho, ale z nášho! A my pracujúci máme z toho čo?“ pýta sa na koniec svojho diskusného príspevku Jana Cimborová.

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články