22.1 C
Nitra
sobota, 13 apríla, 2024

Juraj Veverka: Tender za 1,7 miliardy EUR!

„Nafasoval som prázdnu špajzu a môže za to Smer“ Igor Matovič (07.04.2021) (zdroj)

Po prečítaní tohto článku si nie jeden občan SR položí otázku, kde je tá prázdna špajza, o ktorej nám tak „presvedčivo“ hovoril náš premiér-minister, pán Igor Matovič?

Hlavne, ak vidíme, akým spôsobom sa doslova vyhadzujú miliardy EUR na úkor daňových poplatníkov a na druhej strane si plnia vačky všetci papaláši pri koryte.

Juraj Veverka: Tender za 1,7 miliardy EUR!

Reč je o najväčšom tendri Hegero – Matovičovej vlády, v ktorom ide o nákup 152 pásových transportérov za 1,7 miliardy eur. (zdroj)

„Vláda schválila začatie obstarávania obrnených vozidiel 8. septembra 2021, keď kabinet odobril nákup 76 kusov bojových obrnených vozidiel 8×8 za 332,2 milióna eur a 152 kusov pásových bojových obrnených vozidiel a pásových obrnených vozidiel za 1,739 miliardy eur.“ (zdroj)

„Slovensko tak plánuje dokopy zaplatiť 2,071 miliardy eur. Pôjde o historicky najväčšiu vojenskú investíciu po nákupe amerických stíhačiek F-16.“ (zdroj)

Iba dodám, pre porovnanie, v roku 2019 bol vyhlásený rovnako tender na kúpu transportérov. A viete, čo je paradox? Bol to práve Jaroslav Naď a hnutie OĽaNO, kto v tejto súvislosti vyzval Úrad verejného obstarávania, aby projekt zastavili a označili súťaž za vopred dohodnutú. (zdroj)

Vieme si asi všetci predstaviť, ako by pán Matovič skákal, ako pingpongová lopta, pobehoval s infantilnými papiermi po NRSR a emocionálne vykrikoval, ako sa kradne, ak by takýto „výhodný“ a v týchto časoch „potrebný“ nákup uzavrela iná vláda. Dnes sa však z kriku stal len šepot a zametanie nežiadúcich informácií pod koberec. Inak povedané, čo bolo zlé v roku 2019 je dobré v roku 2022.

Po strávení a spracovaní tej horibilnej sumy, ktorú plánujeme minúť, som si položili prvú otázku. Na čo je nám 152 pásových transportérov?

Nájsť odpoveď možno nie je ani také ťažké, hlavne v časoch, kedy sa na Slovensku podpisuje obranná dohoda s USA a vyvíja sa mediálno – politické presvedčenie, že Rusko je akýsi náš nepriateľ a potrebujeme s pomocou NATO chrániť východnú hranicu Slovenskej republiky.

A aj z tohto dôvodu je súčasná a budúca prítomnosť vojenských zložiek USA v krajine s názvom Slovensko s.r.o. pre všetkých našich proamericky orientovaných vládnych činiteľov výnimočnou a celoživotnou príležitosťou pre biznis tisícročia, ktorý sa odohráva na pozadí vlnobitia Covid – 19.

Juraj Veverka: Akt pomsty, alebo načo toľko divadla?

Koniec koncov, o tento biznis sa v ringu pobijú: Poľsko, s ktorým sa podľa vyjadrenia denníkaN príliš nepočítalo, Španielsko, Švédsko s najlepšou štartovacou pozíciou ale s koncepčne starším vozidlom CV-90 a napokon sa prihlásilo aj Maďarsko, ktoré ponúka nové nemecké vozidlá. (zdroj)

Či tieto vozidlá tak nutne potrebujeme, v časoch kedy slovenský národ v dôsledku zdražovania cien bojuje s chudobou je skutočne na zamyslenie sa, avšak podľa môjho názoru má byť na prvom mieste občan, jeho záujem, jeho sloboda, dôstojný život, zdravie a istota.

Čo z toho nám dala táto vláda?

Osobne sa necítim totiž istejší pri každomesačnom platení úveru a životných nákladov, ak si poviem „dobre bude, veď máme 152 transportérov“. To si povie ten, kto si na tom slušne zarobí.

Musím si ešte položiť jednu rečnícku otázku, ktorá je však na mieste. Kto bude v konečnom dôsledku využívať túto vojenskú techniku kúpenú z financií daňových poplatníkov a za akým účelom? Môžem sa len domnievať, ale akosi cítim, že pán Naď by vedel, čo k tomu povedať.

Text: Juraj Veverka

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články