15.1 C
Nitra
utorok, 28 mája, 2024

Harabin sa teší. Za nenosenie rúška nemá problém on, ale zasahujúci policajti!

Tak toto je bomba. Exminister spravodlivosti a expredseda Najvyššieho súdu Štefan Harabin môže byť vysmiaty od ucha po ucho. Ako známy bezrúškovec dosiahol víťazstvo, v ktoré ale veril od samého začiatku.

Štefan Harabin je známy tým, že odmieta nosiť na tvári rúško s argumentom, že on je predsa zdravý. Policajtov, ktorí ho za to chceli perzekvovať upozornil, že on je zdravý, preto žiadne rúško nosiť nebude, a navyše mu to neukladá zákon. Ešte mu aj povedal, že za to môžu mať problémy oni samotní. A ako sa ukázalo, stalo sa. Štefan Harabin teraz v statuse radostne píše, akého víťazstva sa mu aj zásluhou rozhodnutia prokurátora podarilo dosiahnuť.

Občania Slovenska nemajú právnu povinnosť nosiť rúško

„Policajná inšpekcia stíha Jakuba Podmajerského a ďalších policajtov, ktorí sa podieľali na policajnej šikane mojej osoby v súvislosti s nenosením rúška 17. 11. 2020,“ píše spokojne Harabin, ktorý od samého začiatku „Corona – divadla“ tvrdí, že platný právny stav na území Slovenskej republiky občanovi zákonom neukladá právnu povinnosť nosiť rúško, resp. respirátor, testovať sa, podrobovať sa registrácii na e-karanténu a ani očkovať sa. „Existencia uznesení vlády Slovenskej republiky a vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky v tejto spojitostí vydávané sú právne nulitné,“ prízvukuje Harabín. „V konfrontácii so sorošovským policajtom, Jakubom Podmajerským, sa to bez najmenších pochybnosti ukázalo, keď príslušný prokurátor zrušil obvinenie, ktoré svojvoľne vzniesol voči moje osobe na politický pokyn, dnes už trestne stíhaného, Petra Kovařika,“ konštatuje exminister.

https://www.nitranoviny.sk/harabin-sa-smeje-na-ludoch-cakajucim-na-tretiu-davku-vakciny-ste-ako-take-sliepky-video/

„V tejto súvislosti je potrebné verejnosť oboznámiť s tým, že Policajná inšpekcia už vedie trestné konanie voči Jakubovi Podmajerskému za zneužívanie právomoci verejného činiteľa, lebo nezákonným spôsobom dal moju osobu do kriminálneho pátrania a za porušovanie domovej slobody celej mojej rodiny v spolupáchateľstve s ďalšími policajtami,“ oznamuje Harabín s tým, že Úrad verejného zdravotníctva v Bratislave už voči nemu nevedie priestupkové konanie, pretože by mu polícia už dávno doručila uznesenie o postúpení veci na priestupkové prejednanie.

https://www.nitranoviny.sk/harabin-ako-humorista-slovenske-zabky-vari-matovic-a-spol-slovami-dobre-bude-vydrzme/

„Notoricky známy, bez priestupkového stíhania, je aj prípad, keď som nemal rúško v električke. Budem nesmierne rád, keď Úrad verejného zdravotníctva v Bratislave už konečne začne voči mne priestupkové konanie, lebo mi poskytne unikátnu možnosť na ďalšie súdne víťazstvo so svojvôľou juristútov v pozíciách štátnych úradníkov, aby sa občania Slovenska rukolapne presvedčili, že nemajú právnu povinnosť nosiť rúško,“ konštatuje na záver Štefan Harabin.

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články