20.1 C
Nitra
piatok, 21 júna, 2024

Harabin ako humorista: Slovenské „žabky“ varí Matovič a spol. slovami – „Dobre bude! Vydržme!“

Slováci si iste pamätajú na Štefana Harabina ako zábavného hosťa v niektorej z televízií. Exminister spravodlivosti a vnútra, ale aj expredseda najvyššieho súdu nikdy nemal k humoru ďaleko, čo potvrdil aj teraz.

Slovensko zrejme opäť čakajú krušné časy, pretože sa na nás, podľa niektorých našich politikov a „odborníkov“ doslova valí tretia vlna. Variant Delta je podľa viacerých síce nákazlivejší, zato menej smrtonosný ako ten pôvodný. Napriek tomu sú už pripravené rozličné zákazy či príkazy. Štefan Harabin to však zobral v kreslenom statuse nečakane humorne. Zato ale veľmi pravdivo.

Harabin ako humorista: Slovenské „žabky“ varí Matovič a spol. slovami - „Dobre bude! Vydržme!“
Štefan Harabin/fb

Štefan Harabin zverejnil kresleným vtipom názorný príklad toho, ako sa varí žaba, ale medzi riadkami každý pochopí, že takto sa u nás varí aj občan. Áno, presne takto nejak si naši „odborníci“ a politici uvarili Slovákov. Ako také žaby. A keď nás už varili, tak nás aj ľúbivým a povzbudivým sloganom nášho pána expremiéra: „Dobre bude! Vydržme!“ dokonale osprostili.

Harabin ako humorista: Slovenské „žabky“ varí Matovič a spol. slovami - „Dobre bude! Vydržme!“

A to tak dokonale, že my držíme, hoci vidíme, že stále dobre nie je. A zrejme tak skoro ani nebude. Celé sa to zrejme skončí tak, ako zvolal pod šibenicou hrdý Jánošík: „Keď ste si ma uvarili, tak si maj aj zjedzte!“ S hrdosťou Slovákov to ale tentokrát nebude mať spoločné aleže vôbec nič. Škoda…

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články