17.1 C
Nitra
nedeľa, 24 septembra, 2023

Richard TAKÁČ (Smer-SD): Netransparentný výber nového riaditeľa Pozemkového fondu (video)

SMER – sociálna demokracia: Richard Takáč k netransparentnému výberu nového generálneho riaditeľa Slovenského pozemkového fondu J. Marosza.

Generálnym riaditeľom Slovenského pozemkového fondu (SPF) bude Ján Marosz. Na poste nahradí Janu Štilichovú. Vyplýva to z návrhu, ktorý na štvrtkovom rokovaní schválila vláda.
      Marosz je absolventom Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre, filozofickej fakulty. V rokoch 2017 až 2020 bol poslancom Národnej rady SR za hnutie OĽANO (člen ústavnoprávneho výboru a výboru na kontrolu SIS). V období 2020 až 2021 bol poradcom premiéra pre oblasť dopravy.
      Štilichová bola do funkcie generálnej riaditeľky SPF vymenovaná uznesením vlády SR zo dňa 26. mája 2021.
      Podľa zákona o pozemkových úpravách, usporiadaní pozemkového vlastníctva, pozemkových úradoch, pozemkovom fonde a o pozemkových spoločenstvách v znení neskorších predpisov štatutárne orgány SPF vymenúva a odvoláva vláda SR na návrh ministra pôdohospodárstva a rozvoja vidieka. (TASR)

YouTube video

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články