24.1 C
Nitra
streda, 29 júna, 2022

Harabin narobil rozruch, Rostasovi potvrdili trest a jeho obhajca si nasadil napokon rúško. Bola to divočina (video)

Kde je Štefan Harabin, tam je buď zábava, alebo poriadne rušno. A oboje sa teraz zlialo do jedného na Najvyššom súde, kde sa chcel exminister zúčastniť odvolacieho konaní s Tiborom Eliotom Rostasom.

Tak toto sme tu nemali skutočne už veľmi dávno. Exminister spravodlivosti a expredseda Najvyššieho súdu Štefan Harabin sa na svojom bývalom pracovisku tak rozohnil, že ho nedokázal upokojiť ani člen väzenskej a justičnej stráže, ba ani privolaní policajti. Všetkých chcel dokonca vyzliecť z uniforiem. Štefan Harabin si dokonca túto „divočinu“ zverejnil vo videu aj na svojom facebookovom profile.

Vy nemáte právo zasahovať na pôde súdu, naučte sa zákony!

Na Najvyššom súde sa Štefan Harabin zjavil preto, že chcel byť prítomný na odvolacom pojednávaní nad rozsudkom Tibora Eliota Rostasa. Pre všetkých bol ale napokon najzaujímavejším konflikt Štefana Harabina nielen s justičnou strážou, ale aj s privolanou policajnou hliadkou. „Pustite ma do budovy! A keď nepoznáte právny štát tak zvlečte uniformu,“ kričal Harabin na člena ZVJS, ktorý ho nechcel pustiť do priestorov, kde sa malo pojednávať. Ako známy bezrúškovec bol totiž Harabin bez rúška, ktoré, mimochodom nemali ani Rostas a jeho advokát. Kým však ich dvoch cez detektor vpustili, Harabina, ktorý šiel hneď za Rostasom, člen väzenskej a justičnej stráže ďalej vpustiť nechcel. No a tu sa strhla prvá mela, ktorá sa nezaobišla bez strkania a kriku najmä zo strany „atakovaného“ Harabina. „Nemôžete ma nevpustiť keď ste pustili jeho! Dvojité veci nemôžete robiť!“ dožadoval sa práva expredseda Najvyššieho súdu.

https://www.nitranoviny.sk/harabin-sa-tesi-za-nenosenie-ruska-nema-problem-on-ale-zasahujuci-policajti/

Riadne rozčertený Harabin dokonca radil členovi ZVJS, ktorý mu bránil vstúpiť do priestorov Najvyššieho súdu, aby vyzliekol uniformu. Ostraha súdu si teda na pomoc privolala policajnú hliadku. Tá ale dopadla úplne rovnako. „Vy nemáte právo zasahovať na pôde súdu, naučte sa zákony,“ kričal Harabin na policajta, ktorému tiež radil vyzliecť uniformu. Sudca napokon po asi hodine rozhodol, že do pojednávacej miestnosti môžu vojsť iba tí, ktorí budú mať na tvári rúško. A to Harabin s Rostasom odmietli, takže sa museli porúčať a zo súdu odišli preč. Na pojednávaní tak zostal iba Rostasov obhajca, ktorý si rúško napokon dal. Rostasa jeho informácia po skončení pojednávania ale vôbec nepotešila, pretože súd mu jeho predchádzajúci verdikt, teda 4-tisícovú pokutu za hanobenie rasy a národa potvrdil.

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články