2 C
Nitra
utorok, 28 marca, 2023

Ficova reakcia na obvinenie: Politická objednávka, obrovské protesty na 1. mája

Dnes ráno NAKA zadržala a obvinila bývalého podpredsedu strany SMER – SD a exministra vnútra Roberta Kaliňáka, ako aj advokáta Mareka Paru. Spolu s nimi bol obvinený aj predseda strany SMER -SD Robert Fico.

Podstata obvinenia spočívala v tom, že mali založiť a zosnovať zločineckú skupinu, hoci z uznesenia nie je nič konkrétne zrejmé a prostredníctvom tejto zločineckej skupiny mali škodiť Matovičovi, Kiskovi, Lipšicovi, Kollárovi a prokurátorovi špeciálnej prokuratúry Špirkovi.

„Ani len slovko o tom, že by som bol podozrivý z nejakej korupcie. Ani slovko o tom, že by som bol podozrivý z nejakej ekonomickej trestnej činnosti. Toto je čisté zúfalstvo. Toto je obvinenie NAKou, tou bandou Čurillovcov a ďalších, ktoré je prejavom zúfalstva a prejavom odplaty za to, že si dobre a poctivo robíme svoju opozičnú politiku. Ako je možné, že niečo takéto môže stať v roku 2022? Ako je možné, že takýmto štýlom sa existujúca vládna koalícia rozhodla bojovať so súčasnou opozíciou? Prečo dnes, 20. apríla 2022 došlo k takémuto rozhodnutiu? Vládna koalícia je z nás doslova zúfalá. Je zúfalá preto, že veľmi jasnou opozičnou politikou poukazujeme na to, že všetko, čo chytila zbabrala,“ uviedol R. Fico.

Opätovne pripomenul vyjadrenia „elitných“ vyšetrovateľov, kedy predstaviteľ NAKA v júli 2021 hovorí, že úloha je spraviť SMER zločineckú skupinu a tak úplne zničiť opozíciu.

Ďalej vyšetrovateľ NAKA hovorí, že Fica, Kaliňáka a Pellegriniho treba „robiť“. Dnes bola pôvodne o 14.30 naplánovaná tlačová konferencia siedmich advokátov, kde malo byť odprezentované z výpovedí svedka Kaľavského, ktorý jednoznačne popisoval metódy manipulácie s trestnými konaniami porovnateľnými s fašizmom. Navyše v jednom týždenníku dnes vyšiel článok o ministrovi vnútra Mikulcovi, ktorý potvrdil, že hrubo zneužíval právomoci verejného činiteľa, nakoľko sa staral do živých vecí.

Ďalej na konci apríla má Robert Fico spolu s Jurajom Blanárom naplánovanú cestu do Bruselu a do Berlína, kde majú hovoriť s komisármi o krivení spravodlivosti a o manipuláciách trestných vecí. „Je mimoriadne nebezpečné, čo urobili vo vzťahu k advokátom doktorovi Kaliňákovi a doktorovi Parovi. Viete, že obidvaja advokáti zohrávajú rozhodujúcu úlohu v obhajobe mediálne známych citlivých prípadov, kde ide o manipulácie s trestnými konaniami, pokrivenie všetkých pravidiel trestného práva. Cieľom je rozbiť túto obhajobu. To, čo sa dnes udialo je politická objednávka politických špičiek vládnej koalície. Toto nemohli urobiť bez súhlasu Hegera, Matoviča a Mikulca,“ priblížil.

R. Fico prízvukoval, že tento politický revanš je nutné zastaviť. Dňa 26. apríla je predseda SMERu – SD predvolaný na výsluch, pričom je možné predpokladať, že príde aj návrh na jeho vzatie do väzby, čo by bol nonsens za vykonávanie politickej práce.

„My sme pripravení za týchto okolností podať okamžite návrh na odvolanie Mikulca. Dnešný článok, ktorý vyšiel v týždenníku potvrdzuje, že to už je pravdepodobne tá posledná kvapka do toho pohára trpezlivosti s týmto vagabundom, ktorý stojí na čele ministerstva vnútra. My to zajtra podáme a bude musieť národná rada rozhodnúť o tom, či Mikulec môže alebo nemôže pokračovať vo funkcii,“ uviedol R.Fico.

Platí tiež, že pokiaľ R. Ficovi nevezmú 26. apríla pas, odchádza do Bruselu a do Berlína. Tiež platí, že 1. mája sa uskutoční obrovské protestné zhromaždenie proti tejto vláde, kde sa očakávajú desaťtisíce ľudí.

Podpredseda strany Juraj Blanár prízvukoval, že Slovensko čelí bezprecedentnému a škandalóznemu zneužívaniu orgánov činných v trestnom konaní proti svojej politickej opozícii a voči advokátom politickej opozícii. SMER – SD poukazuje na prešľapy súčasnej koalície, no tá je okrem škandalizovania opozície schopná jedine odignorovať slovenských občanov. Za stranu SMER – SD, ako aj za poslanecký klub strany vyjadril Robertovi Ficovi, ako aj Robertovi Kaliňákovi absolútnu podporu.

YouTube video

Zdroj:TS

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články