5.9 C
Nitra
nedeľa, 27 novembra, 2022

Fico: Zadržanie a obvinenie Harabina je dôkazom totálnej straty súdnosti NAKA pod priamym riadením Matoviča a Mikulca

Pondelok 16. mája 20223 sa zapíše „veľkými písmenami“ do práce NAKA, ktorá v popoludňajších hodinách zadržala exministra spravodlivosti a expredsedu Najvyššieho súdu Štefana Harabina. Dôvod na to mali vraj veľmi vážny.

Ide naozaj o to „padni komu padni“? Nad zadržaním Štefana Harabina zrejme krútia hlavou mnohí Slováci, ktorí sa pozastavujú aj nad dôvodom jeho obvinenia. Má ním byť, ako píše polícia v statuse, trestný čin schvaľovania trestného činu a extrémistického trestného činu. Štefana Harabina si v statuse zastal šéf Smeru-SD Robert Fico, podľa ktorého ak má byť trestne stíhaný Harabin, tak musí byť aj prezidentka Zuzana Čaputová.

Keby mala Čaputová Boha pri sebe, odstúpila by z funkcie

„Zadržanie a obvinenie bývalého predsedu Najvyššieho súdu a ministra spravodlivosti Š. Harabina za podozrenie zo schvaľovania trestného činu a podobných nezmyslov je dôkazom totálnej straty súdnosti NAKA pod priamym riadením Matoviča a Mikulca,“ konštatuje hneď v úvode Fico a dodáva, že keď už NAKA, pod tlakom informácií ako zneužíva právomoci, nevie čo má robiť, rúbe bez zmyslov v amoku doprava, doľava. „Štefan Harabin má tvrdý jazyk, s ktorým sa nie vždy dá súhlasiť, ale obmedzovať takýchto významných právnikov, ktorým Kolíková nesiaha ani po členky, na slobode za ústne prejavy, je výsmechom,“ píše ďalej trojnásobný expremiér.

Fico: Zadržanie a obvinenie Harabina je dôkazom totálnej straty súdnosti NAKA pod priamym riadením Matoviča a Mikulca
Zdroj: FB / Polícia SR

„Ak neexistujúci predseda vlády Heger tvrdí, že polícia má rozviazané ruky, mala by NAKA okamžite obviniť prezidentku Čaputovú za podporu fašizmu. Neviem, či je taká hlúpa, alebo to urobila úmyselne, ale dala vysoké štátne vyznamenania osobám, ktoré priamo podporovali fašizmus a udávali nacistom odporcov fašizmu,“ poukazuje šéf Smeru-SD, podľa ktorého sa jeho strana  bude ešte veľmi intenzívne venovať.

Fico: Zadržanie a obvinenie Harabina je dôkazom totálnej straty súdnosti NAKA pod priamym riadením Matoviča a Mikulca
Zdroj: FB / Robert Fico

„Keby mala prezidentka Čaputová Boha pri sebe, odstúpila by z funkcie. Aspoň by sa vyhla hanbe, ktorá ju čaká za výkon prezidentského úradu, kde skončí horšie ako obdobne Američanmi vybraný a podporovaný A. Kiska,“ prízvukuje na samý záver Robert Fico.

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články