5.9 C
Nitra
nedeľa, 27 novembra, 2022

SaS: Vyzývame ministra financií, aby prestať zavádzať občanov

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) vyzýva ministra financií Igora Matoviča, aby prestal zavádzať občanov Slovenska a priznal, že daňový bonus na dieťa bude znamenať menej peňazí pre chudobných a viac pre bohatých

„Navýšenie daňového bonusu na 100 eur, pričom maximálna výška sa navrhuje stanoviť na úroveň 29% hrubého príjmu, v sebe zahŕňa zásadnú chybu. Daňový bonus na dieťa pre extrémne chudobnú rodinu s viacerými deťmi tak bude znamenať pokles. Bohatá rodina si však polepší o stovky eur. Toto opatrenie nie je sociálne a ani prospešné, za to je extrémne drahé, pričom účet dostanú obce,“ uviedol predseda SaS Richard Sulík.

SaS: Vyzývame ministra financií, aby prestať zavádzať občanov

Navyše, problematické je podľa SaS aj samotné financovanie daňového bonusu, keďže Igor Matovič tvrdí, že je lepšie, aby sa o verejné financie staral štát ako, keď ich bude mať v „kasičke primátor“.

Prečítajte si aj SaS: Stojíme za naším členom, ktorého zastrašujú

„Takéto argumenty sú absolútne pomýlené a dokazujú, že minister financií nerešpektuje samosprávy. Práve mestá a obce budú donútené zvýšiť poplatky a miestne dane, ak im Igor Matovič vezme takmer 600 miliónov eur, pretože si naivne myslí, že on vie verejné financie spravovať lepšie ako starostovia a primátori,“ uzavrel Richard Sulík.

(ts)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články