18.1 C
Nitra
štvrtok, 23 mája, 2024

Fico v protiútoku na prezidentku: Nezahrávajte sa s ohňom, oklamali ste verejnosť! (VIDEO)

Prezidentka Zuzana Čaputová je už dlhší čas terčom útokov najmä zo strany predstaviteľov strany Smer-SD. Tí, nech robí čo robí, si vždy nájdu príčinu za čo ju skritizovať. A zväčša drží „šabľu“ hore najmä šéf strany Robert Fico.

Strana Smer-SD padla po ostatných voľbách takmer na samé dno, lenže postupne vstávala z prachu ako bájny vták Fénix. A s ňou aj jej šéf Robert Fico, ktorý sa pridŕžal hesla, že všetko je treba skritizovať, nech by to bolo akékoľvek a čokoľvek. Zrejme aj pre neschopnosť vládnucich politikov mu vzrastali percentá voličov, ktoré ho dostali až na druhú priečku. Smeráci však vo svojej taktike nechcú nič meniť, a tak pokračujú v kritike, ktorú najnovšie opäť nasmerovali na prezidentku. Robert Fico vo videu Zuzane Čaputovej odkazuje, aby sa iba neprizerala na to, ako Slovensko padá na úplne dno. Teda tam, kde on a jeho strana boli pred pár rokmi.

Ide o takú maličkosť, akou je chod tohto štátu

„Dnes nejde o vzájomné sympatie, ale o takú maličkosť, akou je chod nášho štátu?“ konštatuje hneď v úvode Fico, ktorý vzápätí ďakuje prezidentke za jej odpoveď, ale jeho otvorený list, ktorý jej poslal, bol vraj o niečom inom. „Bol apelom na hlavu štátu, ktorá podľa ústavy môže ako jediná vyriešiť politickú a spoločenskú krízu. Prezidentka však použila malichernú osobnú výhovorku, aby sa vyhla svojej ústavnej povinnosti zabezpečovať riadny chod ústavných orgánov,“ konštatuje trojnásobný premiér. „To, že nie som na jej zozname obľúbencov, je všeobecne známe. Aj ja mám výhrady k jej práci a budem o nich otvorene hovoriť. Ale dnes nejde o vzájomné sympatie, ale len o takú maličkosť, akou je chod tohto štátu,“ vysvetľuje Fico.

Za chaos v štáte má podľa Roberta Fica plnú zodpovednosť prezidentka Zuzana Čaputová

„Pani prezidentka, minister zdravotníctva v demisii Vladimír Lengvarský oznámil, že končí. Nebudete môcť vymenovať nového ministra, len poveriť niektorého z členov vlády v demisii, aby vykonával aj funkciu ministra zdravotníctva. Predseda vlády v demisii Eduard Heger je už aj ministrom financií v demisii, určite bude schopný zaskočiť aj za Lengvarského,“ pokúša sa o satiru šéf smerákov. „Pani prezidentka Čaputová, teraz vážne. Zdravotníctvo je v chaose a kolapse. A ľudia ho oprávnene označujú za verejný problém číslo jedna. Poveriť niektorého z členov vlády v demisii, aby sa tohto chaosu ujal, vyzerá ako jeden veľký žart. Najmä voči ľuďom,“ hovorí už vážnym „tónom“ predseda Smeru-SD.

Robert Fico žiada vrátiť Slovensku dôstojnosť, hrdosť a najmä mierumilovnosť

Nemáte žiadny dôvod váhať, naopak povinnosť konať

„Opätovne sa v duchu otvoreného listu, ktorý sme vám zaslali a žiadali o zvolanie predsedov parlamentných strán, pýtam: Stále nie je čas na vymenovanie úradníckej vlády, ktorá by viedla k predčasným voľbám do 30. júna? Uvedomujete si, pani prezidentka, že beriete na seba plnú zodpovednosť za stav zdravotníctva? Nebolo by teraz zodpovednejšie vymenovať úradnícku vládu s ministrom zdravotníctva, ktorý by sa aspoň pokúsil situáciu zastabilizovať? Alebo sa rozhodnete ísť cestou mŕtveho chrobáka a poveríte výkonom funkcie ministra zdravotníctva jedného z tých nešťastníkov v odvolanej vláde? Koho, preboha? Hegera? Remišovú? Káčera alebo Mikulca?“ kladie Fico prezidentke spŕšku otázok.

YouTube video

„Veď jeho ministerstvu vnútra zakázal súd používať vrtuľník, ktorý kúpil za 13 miliónov, pretože zmluvu, ktorú podpísal deň pred pádom vlády, označil za nezákonnú. Stále málo, pani prezidentka? Nezahrávajte sa s ohňom. Oklamali ste verejnosť, keď ste bez vysvetlenia súhlasili s odkladom volieb až na 30. septembra, hoci ste predtým nahlas žiadali termín do 30. júna,“ hovorí záverom Robert Fico, ktorý ešte dodáva: „Napriek tomu, že nemáte žiadny dôvod váhať, naopak máte ústavnú povinnosť konať, sa všetkému len nečinne prizeráte, lebo súhlasíte s tým, aby nás do 30. septembra stihli pozatvárať a aby Slovensko maximálne poslúžilo všetkým špinavým cieľom na Ukrajine.“

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x