9.2 C
Nitra
štvrtok, 18 apríla, 2024

Danko: USA by boli hlúpe, keby nechceli takého hlupáka, alebo motáka, ako je Heger, na čele štátu

Poslať či neposlať slovenské stíhačky MiG-29 na Ukrajinu? Pre niekoho sú už len šrot, pre iného sú stále bojaschopné, len ich je treba trochu „opraviť“. Tak ako to vlastne s nimi je? Necháme bojovať hrdých Ukrajincov na šrotoch, alebo z nich spravil niekto „šrot“ iba účelovo, aby sme nakúpili nové drahé stíhačky?

Situácia okolo „darovania“ uzemnených MIG-ov ukrajinskej armáde, aby im pomohli v boji proti Rusku, je už ako obohratá platňa. Minister obrany Jaroslav Naď a jemu podobní by naše stíhacie „šroty“ poslali na Ukrajinu hoci aj hneď, veď však poslali im stíhačky aj iní, zatiaľ však nikto nepovedal, že kto. Oponenti, a nie je ich málo, sú ale radikálne proti. Patrí medzi nich aj šéf národniarov Andrej Danko, ktorý v statuse povedal na túto tému jasné „NIE!“.

Opäť len niekomu slúžime ako poskokovia

Andrej Danko je presvedčený, že je totálna hlúposť odovzdať či darovať bojové lietadlá MiG-29 Ukrajine. „Vláda na to nemá kompetencie a taktiež nie sme tak bohatý štát, aby sme ich niekomu mohli darovať. Na Ukrajine je vojnový konflikt, je to v blízkosti nášho štátu,“ konštatuje rázne bývalý predseda parlamentu, ktorý sa zviditeľnil bozkávaním kapitánskych výložiek. Podľa „kapitána“ Danka si je treba uvedomiť, že 60 percent našej elektrickej energie pochádza z jadra a z atómových elektrární. „Keby Rusi s nami začali vojnový konflikt, tak sa zo dňa na deň musíme rozlúčiť so 60 percent energiami. Nebudete mať teplú vodu, nebudete mať nič a tam by sme to dostať nemali,“ varuje šéf národniarov.

Nad situáciou okolo našich MIG-ov krúti hlavou aj ďalší národniar – Karol Farkašovský

Danko: USA by boli hlúpe, keby nechceli takého hlupáka, alebo motáka, ako je Heger, na čele štátu
Stíhačka MIG, ktorá bola vystavená v Sliači je už minulosťou. Minister obrany Jaroslav Naď ju nechal odviesť. Pošle aj ju na Ukrajinu? Zdroj: screenshot video FB / Judita Laššáková

Prečo sa my, mále štáty, ideme biť do hrude. Opäť asi len niekomu slúžime ako poskokovia. Možno aj to je dôvod, prečo prezidentka Zuzana Čaputová chce nechať dočasne povereného premiéra Eduarda Hegera (OĽaNO) urobiť špinavú robotu, aby daroval stíhačky Ukrajine,“ myslí si expredseda parlamentu, podľa ktorého prezidentka Čaputová dostala od Bidenovcov pokyn, aby tu Heger ďalej vystrájal. „A ja sa ani nečudujem, Spojené štáty americké by boli hlúpe, keby nechceli takého hlupáka alebo motáka na čele štátu ako je Heger,“ zakončil Andrej Danko poriadne ostro svoj status.

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x