-7.9 C
Nitra
streda, 8 februára, 2023

Fico sa opäť „rozohnil“. A dôvod? Odstávka ropy a opičie kiahne. Jeho slová však tnú do živého (VIDEÁ)

Európou sa pomaly tiahne hrozba menom opičie kiahne. Vo viacerých štátoch vyvolávajú strach z nakazenia a následkov. Obavu z nich sa nám snažia dostať do hláv niektorí naši politici, ktorým možno, s miernou nadsázkou, chýba to, že Slováci sa prestávajú báť Covidu, a tak ich treba držať v napätí niečím iným.

Opičie kiahne vyvolávajú strach u mnohých ľudí v Európe, naši lekári však ľudí upokojujú, že ten, kto je zaočkovaný proti kiahňam sa tých opičích báť nemusí. Ale… Ale predseda Smeru-SD vidí situáciu okolo tejto prenosnej choroby ináč, čo prezradil aj na tlačovej besede, ktorej časť zverejnil vo videu na sociálnej sieti nielen lekár Peter Lipták, ale aj facebookový profil Metrix Slovensko.

Ten zverejnil aj ďalší zostrih videa s tlačovky Roberta Fica, v ktorom sa šéf smerákov a bývalý trojnásobný premiér vyjadruje k ukrajinskému prezidentovi Volodymyrovi Zelenskému a niektorým jeho krokom.

Prezident Zelenský poškodzuje národné záujmy Slovenska

Vo videu o Zelenskom sa Fico zaoberá drahými pohonnými látkami a „varovaním“ Zelenského, že nám vypne plyn aj ropu prúdiacu k nám z Ruska ak ešte viac nebudeme podporovať Ukrajinu v boji s Ruskom. „Aké hodnoty? Že bojujú v ukrajinskej armáde fašisti, ktorým naša vláda posiela zbrane? Kto riešil, že osem rokov ignorovali postavenie ruskej národnostnej menšiny na Ukrajine. Kto riešil, že tam týchto ľudí zabíjali? No kto to riešil?“ pýtal sa v plamennej reči Robert Fico, ktorého rozčertilo aj to, že ukrajinský prezident povedal, že ak jeho krajine nebudeme dostatočne pomáhať v boji s Ruskom, on sám nám nechá vypnúť ropu aj plyn. „To, čo hovorí prezident Zelenský poškodzuje národné záujmy Slovenska,“ hovorí náš trojnásobný expremier.

„Odstavenie ruskej ropy je totálny nezmysel. Toto je výmysel USA, nikoho iného. Mrzí ma, že EÚ takto poslúcha USA. Mrzí ma, že okrem premiéra Maďarska sa tu nenájde žiadny iný premiér, ktorý by povedal, že dosť a stačilo. Ak sa zastaví ruská ropa, budeme platiť možno 2,5 až tri eurá za benzín a za naftu. A kvôli komu, prosím vás. Kvôli Zelenskému? Kvôli Ukrajine? Čo my s tým máme pre Boha! To je vojna medzi USA a Ruskom a my v nej podporujeme USA. Ja s týmto nechcem nič mať,“ konštatuje Robert Fico a dodáva, že keby on bol predsedom vlády Slovenska, veľmi jasne by zavetoval sankcie pokiaľ ide o ropu. „Lebo to je totálny nezmysel a normálna samovražda čo idú spáchať krajiny EÚ. A urobia to len kvôli strategickým záujmom USA,“ prízvukoval na záver videa šéf Smeru-SD.

R. Fico: Svojvoľné zastavenie dodávok plynu Ukrajinou je trpkou bodkou za prejavom prezidenta Zelenského v našom parlamente

Toto, čo sa tu deje je už neudržateľné. To musí skončiť!

„SUPER p. FICO!!!! Opičie kiahne a fašisti…. Ale bacha-fašisti majú krvavé ruky a neštítia sa ničoho!“ napísal v kratučkom statuse pri videu s Ficovej tlačovky profil Metrix Slovensko. A čože povedal Robert Fico na tlačovke? „Už to konečne pochopte, že celá táto vláda je jeden veľký prepadák. Stopercentný prepadák. Garantujem vám, že sa už chystajú na ovčie kiahne, lebo už Covid skončil, vojna na Ukrajine je taká aká je, tak už rýchlo pozerajú čo budú kupovať. Opičie kiahne, to bude naše víťazstvo. Uvidíte, že o chvíľu to bude veľká téma pre slovenskú vládu,“ prorokuje šéf smerákov, podľa ktorého je veľkou hanbou, že všetci bojujú s Ruskom a rubeľ je silnejší a silnejší.

„Môžete písať čo chcete v novinách, že to sú umelé zásahy pokiaľ ide o rubeľ, no to má nejaké svoje rácio,“ konštatuje Robert Fico. „Môžeme sa baviť o čom chceme, no tí chlapci, ktorí boli v Mariupole ruskou armádou zatknutí či zadržaní, to boli všetko nacisti!“ prízvukuje Fico, ktorý sa vraj nečuduje pani prezidentke, že dala nacistom štátne vyznamenanie. „Ona vždy obdivovala nacistov na Ukrajine. No tak to teraz chcela preukázať v praktickej rovine aj na Slovensku. Toto, čo sa tu deje je už neudržateľné. To musí skončiť. Ak to necháme takto ďalej, nech si každý robí čo chce v tomto duchu ako to vidíme, tak bodka, totálna bodka,“ končí Robert Fico svoju reč vo videu. A komentáre Slovákov pod videami? Tak tie rozhodne stoja za to a pre našu vládu rozhodne nevyznievajú pozitívne.

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články