-7.9 C
Nitra
streda, 8 februára, 2023

Žijeme v chorej krajine? Zrejme áno, so zdravím Slovákov to však nemá nič spoločné. Iba ak s tým mentálnym…

Slovenskóóóó. Slovenskóóóó. He ja, he ja, He ja Slovenskóóóó! To nie je len pokrik našich fanúšikov na teraz prebiehajúcich majstrovstvách sveta v hokeji, a ani zďaleka pokrik spokojných Slovákov, ale takto si asi zakričia všetci tí, ktorí sa prepadávajú do stále väčšej chudoby. A tých je stále viac.

V súčasnosti už zrejme iba veľmi málo Slovákov pochybuje o tom, že u nás sa žije tak zle ako po „nežnej revolúcii“ ešte nebolo. Drahota doslova gniavi nielen slabopríjmové rodiny, ale aj dôchodcov či rodičov samoživiteľov. A čo vláda?

V nej sa niektorí iba tvária, že Slovákom chcú pomôcť, no – skutek-utek. Veľmi výstižne to napísal v statuse respondent na facebookovom profile Nekŕmte nás odpadom, s ktorým súhlasí aj množstvo Slovákov.   

Žijeme v chorej krajine? Zrejme áno, so zdravím Slovákov to však nemá nič spoločné. Iba ak s tým mentálnym...
Zdroj: FB / Nekŕmte nás odpadom

„Mám pocit, že žijeme v chorej krajine. Tankovať chodíme do Maďarska. Kvalitné potraviny nakupujeme v Rakúsku, lacné potraviny pre zmenu v Poľsku. Platy máme ako v Rumunsku, ceny ale ako v Nemecku,“ napísal respondent vo svojom statuse, na ktorý zareagovali takmer dve stovky diskutujúcich, pričom súhlas s ním vyslovilo 2,8 tisíca Slovákov. A čo vy, čo si o tom myslíte?

Žijeme v chorej krajine? Zrejme áno, so zdravím Slovákov to však nemá nič spoločné. Iba ak s tým mentálnym...
Zdroj: FB / Nekŕmte nás odpadom

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články