25.1 C
Nitra
pondelok, 27 mája, 2024

Becík: Podarilo sa nám dotiahnuť ďalší projekt do úspešného konca. Výrazne nám pomohol Fond na podporu športu (VIDEO)

Mnohí Slováci si už zvykli na to, že štát dnes stavia oveľa menej ako v minulosti. A ak sa už k niečou odhodlá, tak zväčša je to za peniaze z „iných zdrojov“, pretože z tých našich by sme postavili možno tak stanové mestečko. V Nitre sa však podarilo spraviť niečo, čo pomôže deťom k ich športovým aktivitám.

Nový nitriansky župan Branislav Becík od svojho nástupu do funkciu ukazuje, že jeho predvolebné sľuby neboli len mlátením prázdnej slamy a slová vypustené do vetra, ale že ich podporuje aj činmi. Tentokrát sa mu podarilo niečo skvelé na Gymnáziu Golianova v Nitre, na čo využil peniaze z Fondu na podporu športu. Viac o tom prezradil nielen v krátkom statuse, ale najmä vo videu, v ktorom opísal ako sa chce pri získavaní financií na nové projekty správať.

Becík: Podarilo sa nám dotiahnuť ďalší projekt do úspešného konca. Výrazne nám pomohol Fond na podporu športu (VIDEO)
Športový areál na Gymnázium Golianova ul. v Nitre prejde rekonštrukciou za peniaze z Fondu na podporu športu. Zdroj: screenshot video FB / Branislav Becík

Vynovený štadión vďaka štedrej dotácii

„Chcem získať každé jedno euro pre náš kraj,“ píše Becík rezolútne hneď v úvode a vzápätí prezrádza, čo je jeho cieľom: „Ľudia potrebujú, aby sa kraj rozvíjal a nestagnoval. Získaná suma 344 000 eur na nový štadión pre deti od Fondu na podporu športu je príkladom ako sa má kraj zapájať do každej výzvy. Týmto spôsobom dokážeme robiť náš kraj stále lepším miestom pre život.“ Ešte konkrétnejší bol Branislav Becík vo videu, ktoré je priložené k statusu. „Výsledky práce politikov je to, čo ľudí najviac zaujíma, obzvlášť, keď sa jedná o ich mesto alebo obec,“ hovorí nitriansky župan a vzápätí priznáva, že jeho hnacím motorom a energiou sú ľudia, ktorých dennodenne počúva, a takto sa snaží krok po kroku pretavovať ich požiadavky do kvality ich života. Na všetko sú ale potrebné financie.

Branislav Becík: NSK finančne pomôže 354 mestám a obciam v Nitrianskom kraji slušnou sumou

„Snažím sa v prvom kole využívať hlavne externé zdroje, aby som minimálne zaťažoval rozpočet kraja, a až keď sa na jednotlivé projekty nenájde výzva, až vtedy siaham po ušetrený financiách,“ priznáva Becík a dodáva, že práve tu sa dostáva na koreň veci. „Opäť sa nám podarilo dotiahnuť ďalší projekt do úspešného konca, keď sa nám podarilo získať 344-tisíc eur z fondu na podporu športu. Vďaka tejto dotácii budú mať deti do konca roka 2025 zrekonštruovaný štadión na gymnáziu na Golianovej ulici v Nitre. Vynovený štadión im poskytne priestor na rozvoj športového talentu, bude ich motívom aj k vonkajším aktivitám a tým i k láske k športu,“ vysvetľuje nitriansky župan.

„To, že by mali deti viac športovať, počúvame sprava i zľava a my v našom Nitrianskom kraji o tom tiež veľa hovoríme, ale s konkrétnymi výsledkami. Na rozdiel od politikov, ktorí posledné tri roky zlikvidovali na Slovensku všetko, čo sa dá,“ dodal na samý záver Branislav Becík.

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x