21.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Pre nás sú MIG-y nepoužiteľné, ale Ukrajina s nimi vystraší a porazí Rusko? Krúti hlavou s úsmevom Farkašovský

Slovenskom v súčasnosti asi najviac rezonuje aféra stíhačky, ktoré by sme mali darovať Ukrajine aby sa mohla účinnejšie brániť ruskej invázii. Zvláštne je, že naše MIG-y ešte prednedávnom posielal minister obrany Jaroslav Naď do šrotu a miesto nich kupuje americké stíhačky F-16. A teraz tento náš „šrot“ chce darovať Ukrajine!

Nám letecký „MIG šrot“ dobrý nie je, ale Ukrajina s ním porazí Rusko? Zvláštna teória, ktorej verí iba naivný rojko, akým je aj minister obrany Jaroslav Naď. Alebo, že by to bolo inak? A doslova na smiech je aj to, že my tento „MIG šrot“ chceme dať Ukrajine bez toho, aby o to oficiálne požiadala. Nad touto „dobrosrdečnosťou“ sa v statuse zamýšľa aj bývalý poslanec Národnej rady, člen SNS a televízny moderátor Karol Farkašovský, ktorý tiež krúti hlavou nad tým, že Ukrajincom dáme náš „MIG šrot“ ešte skôr, ako ho od nás pýtajú.

Je to príliš vážna hra s príliš vážnymi dôsledkami

„Na program dňa sa nám dostali dlho utajované slovenské stíhačky – naše MIG-y. Hotujú sa na dlhú cestu. Slovensko sa vraj chystá poslať svoje uzemnené stíhačky – pre našu obranu údajne nepoužiteľné – na Ukrajinu. No keď sú raz naše MIG-y pre nás nepoužiteľné, ako budú použiteľné u východného suseda? Nevieme. A ako tie nepoužiteľné mašiny tam dopravíme? Zatiaľ, tiež nevieme…,“ zamýšľa sa hneď v úvode Farkašovský, podľa ktorého je ale podstatné to, že nás za to v Ramsteine i Bruseli potľapkajú. „Všetkým ukážeme, že sme neuhli zo „želaného kurzu“. Sme dokonca schopní predbehnúť aj väčších hráčov,“ konštatuje sarkasticky parlamentný exposlanec.

Žiadosť Ukrajiny o naše MIG-y vidí poslanec za SaS Juraj Krúpa ako zmysluplnú

Sedliacky rozum sa však podľa Farkašovského pýta, aká je to pomoc, keď posielame v podstate šrot. „Alebo? Je to šrot iba pre nás? Asi príliš veľa otázok a príliš málo odpovedí. Možno by ich zodpovedal generál Macko – dvorný expert RTVS, ktorý sa vyjadruje k vojenským záležitostiam v jednej spravodajskej relácii aj trikrát. Tak či onak, už nejde o žiadne fazuľky. Už je to príliš vážna hra s príliš vážnymi dôsledkami,“ varuje Farkašovský, podľa ktorého tie stíhacie lietadlá sú stále majetkom štátu a narábanie s ním je regulované zákonom.

Dočasná vláda má výrazne obmedzené právomoci. Kto jej dal mandát a kompetenciu nakladať s takýmto štátnym majetkom, ktorý má stále svoju hodnotu? Nevieme. Prezidentka mlčí. Parlament mlčí. A dočasná vláda bez akejkoľvek dôvery – rozhoduje… Toto už nie je ani zlý sen. Toto už nie je ani povolebná sranda, po ktorej mnohí túžili. My sme už takí servilní, že – dáme ešte skôr ako pýtajú,“ konštatuje na záver Karol Farkašovský.

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x