19.1 C
Nitra
nedeľa, 26 mája, 2024

Farkašovský: Smetisko dejín sa už teší na všetkých, ktorí chaos, neistotu a nestabilitu na Slovensku spôsobili

Slovensko čakajú na konci septembra predčasné parlamentné voľby. Politici majú teda dostatok času sa na ne dobre pripraviť a ľudí „ohúriť“ svojimi volebnými programami a myšlienkami ako „spasiť“ Slovensko. Spoliehajú sa pri tom možno najmä na – slabú pamäť Slovákov.

Expolitik a člen SNS Karol Farkašovský v statuse vyzýva Slovákov aby boli pred voľbami bdelí a najmä aby – nezabúdali.

Občan by sa nemal nechať ukolísať

„Slovo, ktoré sa u nás v tejto turbulentnej situácii začína vehementne skloňovať, je pokoj. Znamená to priznanie, že doteraz sme tu mali ne-pokoj. A s ním súvisiaci chaos a nestabilitu. Práve za chaos, chudobu, rozvrat spoločnosti, medziľudských vzťahov a devastáciu Slovenska ďakujeme padnutej vláde,“ konštatuje nekompromisne hneď v úvode Farkašovský. „Vláde, ktorá mala byť najlepšou v dejinách Slovenska. Vláde, ktorá sa do krvi hádala a osočovala. Vláde, ktorá do nekonečna vraj rozväzovala ruky polícii a zakladala si na boji proti korupcii. Vláde, ktorej paradoxne zlomila krk práve korupčná aféra jej ministrov,“ pripomína expolitik tým, ktorý možno už aj zabudli, čo sa tu za ostatné tri roky dialo a dodáva, že jej éra sa už definitívne skončila.

Farkašovský: Po Slovensku sa plazí beznádej, šíri zúfalstvo a chudoba. Devastáciu treba zastaviť – za každú cenu!

Padnutí ministri sa teraz rozbehnú do regiónov a začnú sa hrať na dobrých a pekných. Môžu sa naplno vrhnúť do predvolebných kortešačiek. Poslanec Matovič to bezostyšne robí už niekoľko týždňov. Budú sa preveľmi snažiť čo najrýchlejšie zmierňovať svoj negatívny imidž a spoliehať sa na krátku pamäť občanov. Môžeme čakať, že sa pred verejnosťou začnú „očisťovať“ a „vyviňovať“. Môžeme čakať, že začnú občanov masírovať výhovorkami a novými sľubmi. Sú však vo veľkej nevýhode. Notoricky ich už poznáme. A na heroickú úlohu obnoviť stratenú dôveru v politike ešte nedorástli,“ prízvukuje Farkašovský ktorý vie, že o budúcnosti Slovenska sa bude rozhodovať koncom septembra.

Občan by sa nemal nechať ukolísať. Naopak, mal by zostať veľmi pozorný a kritický. Musíme bdieť, pamätať a nezabúdať. Musíme s triezvou občianskou odvahou zapojiť do rozhodovania zdravý rozum. Smetisko dejín sa už teší – na všetkých, ktorí chaos, neistotu, nestabilitu na Slovensku spôsobili. Na tých, ktorí svojich občanov častovali prívlastkami „stádo“, „dezoláti“ či „opice“. Na politické panoptikum, ktorého mocenským nástrojom boli diletantizmus, vulgárnosť a arogancia,“ končí Karol Farkašovský svoj status rovnako nekompromisne, ako ho začal.

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x