21.5 C
Nitra
štvrtok, 11 apríla, 2024

DEMOKRATI: Prezidentský palác patrí ľuďom

Ak Robert Fico bude súčasťou budúcej vlády, plánuje opätovne presunúť voľbu prezidenta SR do rúk parlamentu. Predseda strany Demokrati Eduard Heger spolu s ďalšími predstaviteľmi strany to absolútne odmietajú. Podľa nich voľba prezidenta patrí do rúk ľudí a Fico to chce zmeniť len preto, aby sa následne nechal do tohto úradu zvoliť a zabezpečil beztrestnosť sebe a svojim nominantom. Demokrati vyzývajú všetky politické strany, aby jednoznačne odmietli zmenu spôsobu voľby prezidenta.

“V prípade víťazstva ide Ficovi o koncentráciu moci, aby sebe a svojim ľuďom zabezpečil bez trestnosť. Neponúka žiadnu víziu ani plán. Ponúka len jednu istotu – istotu beztrestnosti pre svojich ľudí. Fico a ďalší chcú a plánujú ľuďom zobrať priamu voľbu prezidenta. Je to neprijateľné. Prezidentský úrad patrí ľuďom, nie politikom. Nenechajme si ukradnúť prezidentský palác! Nesmieme dovoliť, aby mali ústavnú väčšinu, práve preto sa snažíme spojiť demokratické hlasy. Hrozí nám návrat vlády chaosu a pohromy – vlády Smeru a oligarchov,” povedal predseda strany Demokrati Eduard Heger.

“Vyzývame všetky politické strany, nech sa jasne vyjadria, či odmietajú zmenu spôsobu voľby prezidenta,” vyhlásil Heger.

“Prezidenta majú voliť ľudia a nie poslanci, ktorí si tam uzatvárajú tajné dohody. Smer, Hlas, Republika a Danko sú pripravení meniť ústavu. Chcú nám ukradnúť priamu voľbu prezidenta,” vyhlásil člen predsedníctva strany Demokrati Juraj Šeliga a poukázal na to, že Fico odmieta priamo odpovedať na otázky o zmene spôsobu voľby prezidenta.

“V strane Demokrati veríme, že nasledujúce parlamentné voľby budú o tom, či sa k rozhodovaniu o našich životoch dostanú ľudia, ktorí zastupujú záujem občanov, alebo tí, ktorým záleži len na vlastných záujmoch,” povedala podpredsedníčka Demokratov Andrea Letanovská.

Predstavitelia strany Demokrati zároveň pripomenuli, že predstavitelia Smeru, či Hlasu už otvorenie hovoria o zrušení Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) a Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) a netaja sa túžbou po pomste tým, ktorí rozviazali ruky spravodlivosti, alebo informovali o ich kauzách.

(ts)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x