25.1 C
Nitra
sobota, 22 júna, 2024

Farkašovský poriadne „naložil“ Kollárovi: Výlet do Južnej Ameriky?

Predsedu parlamentu Borisa Kollára si v statuse najnovšie podal expolitik a člen SNS Karol Farkašovský. Najskôr treba možno pripomenúť ostatný výrok exministra hospodárstva Richarda Sulíka na záver svetovej výstavy v Dubaji, kde zamestnancom v našom pavilóne, ale aj prítomným hosťom, vrátane „neodolateľných“ Geissenovcov, srdečne odporučil: „Dnes treba vypiť bar!“

Za štátne, teda za peniaze nás všetkých, sa teraz, na záver svojho funkčného obdobia, rozhodol ísť pozrieť do Južnej Ameriky predseda parlamentu Boris Kollár. Podľa rozpisu jeho cesty to bude krásny výlet spojený s chvíľkami na pláži a na turisticky zaujímavých miestach, popritom sa vraj na chvíľu stretne aj s predsedami tamojších parlamentov. A prínos pre Slovensko? Nuž, to vie len on sám…

YouTube video
Zdroj: YouTube.com

„Ide o to … aby každý vedel o čo ide,“ začína Farkašovský svoj status. „Populárna veta humoristu je doslova ušitá na akciu, ktorá sa chystá v „ututlanom režime“ na parlamentnom vŕšku. Papalášom zachutila parlamentná turistika a parádne sa rozcestovali. Nebola by to chyba – keby z tých ciest Slovensko aj niečo prospešné malo. A najmä v tejto turbulentnej situácii keď ľudia musia znášať chudobu, prudké a nekonečné zdražovanie, kolaps hospodárstva, hroziaci štátny bankrot, či morálny rozklad spoločnosti. A o dovolenkových radovánkach môže väčšina len s prstom na mape v tichosti a kútiku duše iba snívať,“ konštatuje ďalej národniar a expolitik, ktorý ešte pripomína, že predseda parlamentu B. Kollár (Sme rodina) sa po nedávnom dlhom výlete do Uzbekistanu a Číny tentoraz rozhodol vydať západným smerom. A poriadne ďaleko.

Farkašovský: Smetisko dejín sa už teší na všetkých, ktorí chaos, neistotu a nestabilitu na Slovensku spôsobili

Tak, milý občan, ešte stále málo na budíček?

Po prelete Atlantiku cez kanadský Halifax má vládny špeciál podľa plánu pristáť cez víkend na Kube. Odtiaľ si to namieri do Čile, potom do Uruguaja. A aby toho nebolo málo, tak to má ešte delegácia „doraziť“ v Brazílii nielen v hlavnom meste ale aj v karnevalovom Riu de Janeiro. Delegácia si omočí nohy v mori na pláži Copacabana a oddýchnutá, opálená sa vráti domov. Náklady na 8 dňový výlet, vrátane letu vládneho špeciálu vraj dosiahnu 1 milión eur,“ opisuje Farkašovský plán Kollárovej cesty a náklady na ňu. Tento výlet predsedu parlamentu, niekoľkých poslancov a zamestnancov NRSR sa má podľa expolitika uskutočniť pred úplne poslednou plenárnou schôdzou. Teda v období keď už vlastne o nič nejde. Teda vlastne deje, ale rozhodne nie pre dobro Slovákov, ktorým v predvolebnom boji politici zase sľubujú hory doly a vzdušné zámky.

„Keď dianie na politickej scéne okorenila „dubajská“ aféra Saskárov. Keď politický život dodýchava a z posledných síl čaká na predčasné voľby. Napadla mi čudne obyčajná otázka spojená s pochybnosťami – čo užitočné môže takáto cesta s hlboko diétnym programom priniesť trpiacemu Slovensku? Okrem ďalšej závisti a nenávisti voči politike a politikom. Že by nám naša slovutná parlamentná delegácia doniesla nejaké morálne povzbudenie z Čile a Uruguaja. Poprípade ešte … zopár propagačných fotiek na facebook, alebo za hrsť piesku ako suvenír zo slávnej pláže Copacabana…? Tak, milý občan Slovenskej republiky – ešte stále málo na budíček?“ pýta sa na samý záver bývalý televízny moderátor a expolitik Karol Farkašovský. Aj diskutujúci Slováci majú na to svoj názor, lenže dotknutým politikom sa určite páčiť nebude.

Dodo Púchovský, freepik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x