12 C
Nitra
streda, 21 februára, 2024

Táto vláda musí skončiť, zbrojí Pellegriniho strana

SME TU PRE ĽUDÍ, NIE PRE VLASTNÉ EGO. VLÁDA MUSÍ SKONČIŤ

HLAS – sociálna demokracia trvá na svojej požiadavke vysloviť nedôveru vláde v Národnej rade Slovenskej republiky.
„Keďže podmienkou Smeru na podpísanie tohto návrhu bolo prednesenie návrhu poslancom Ľubošom Blahom, HLAS je v záujme Slovenska pripravený túto smiešnu požiadavku akceptovať a opätovne žiada kolegov zo Smeru, aby pripojili svoje podpisy pod návrh na zvolanie mimoriadnej schôdze parlamentu,“ povedal predseda HLASu Peter Pellegrini.

Táto vláda musí skončiť, zbrojí Pellegriniho strana


Schôdza je podľa HLASu jediným možným spôsobom, ako hovoriť o reálnych súčasných problémoch Slovenska. „Ľudí dnes trápi zvyšovanie cien energií a potravín, neúspešný boj s pandémiou a čoraz väčšie znižovanie ich sociálneho štandardu. Zároveň vidia, že tieto problémy vláda nechce a nevie riešiť, pretože všetok čas zabíja vzájomnými spormi a jednoduchším zatýkaním politických oponentov. Je psou povinnosťou opozície vystaviť vláde za takéto zlyhanie účet a žiadať jej odchod,“ zdôraznil Peter Pellegrini.
HLAS dnes podal do parlamentu ďalšie návrhy zákonov, ktoré majú pomôcť ľuďom zvládnuť súčasnú krízovú situáciu. Žiada zvýšenie pandemickej OČR na úroveň čistej mzdy, dočasné zníženie DPH na energie a výraznejšie zvyšovanie dôchodkov, ako plánuje vláda. „Toto sú tri oblasti, v ktorých sa vláda otočila ľuďom chrbtom a je našou povinnosťou im v čase nastupujúcej tretej vlny pandémie a zvyšovania cien pomôcť,“ dodal líder HLASu.

Zdroj: TS

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články