17.1 C
Nitra
piatok, 12 apríla, 2024

Expolicajt Ján K. sa necíti byť vinný, hovorí o pomste bývalých kolegov

Bývalý príslušník Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Ján K., ktorý čelí obžalobe pre korupciu či vynášanie informácií z prostredia polície, sa necíti byť vinný.

Ide podľa neho o pomstu jeho bývalých kolegov. Uviedol to počas hlavného pojednávania na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS) v Pezinku. Vypovedal prostredníctvom videokonferencie.

„Necítim sa byť vinný, vypovedať chcem. Žiaden skutok som nespáchal,“ zdôraznil obžalovaný, ktorý sa nachádza v Bosne a Hercegovine, kde požiadal o azyl. Počas výsluchu nahliadal do poznámok. „Ide o pomstu mojich bývalých kolegov za to, že som sa rozhodol pravdivo vypovedať o nezákonných postupoch vyšetrovateľov a operatívcov NAKA,“ podotkol.

Chlapec z ulice: Peter Petrov manipuloval výpovede a nahrával policajtom v horúcich kauzách. Kritika prokurátora

Podaná obžaloba sa týka viacčinného súbehu pokračovacieho zločinu prijímania úplatku s prečinom zneužívania právomoci verejného činiteľa a zločinu marenia spravodlivosti. Jána K. obvinili v septembri 2021.

Podľa obžaloby mal od novembra 2019 do marca 2021 prijať od Petra P. alias Tigra hotovosť či mobilný telefón ako protihodnotu za poskytovanie informácií z prostredia NAKA. Petrovi P. mal okrem iného vyzradiť aj informácie o pripravovaných vyšetrovacích alebo operatívnych úkonoch voči nemu i skupine takáčovcov. Peter P. mal za to obžalovanému zabezpečiť i výmenu kuchynských okien na chate či kúpu a servis auta. Informácie o pripravovaných akciách Očistec či Judáš mal podľa obžaloby poskytnúť Ján K. aj ďalším neoprávneným osobám.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x