18.1 C
Nitra
pondelok, 24 júna, 2024

Európa potrebuje mier. Treba rokovať, nie bojovať! Odkazuje Uhrík vojnovým štváčom v USA a NATO. A Slováci s ním súhlasia (VIDEO)

Vojna na ukrajinsko-ruských hraniciach bude! Musí byť! Veď si ti predsa želajú USA! Áno, jedine Američania stále hovoria o vojne na tomto území, ba dokonca už mali aj termíny. A keď im nevyšli tie, tak vymýšľajú nové. Toto je fakt už choré.

Vojna na Ukrajine, ktorú má rozpútať Rusko mala začať najskôr 15., potom o deň neskôr, 16. februára. Nevyšlo, pretože sa nič nestalo, a tak si „mierumilovní“ Američania vymysleli nový termín – do konca februára. Podľa nich tomu jasne nasvedčuje aj to, že Rusi svoje vojská z hraníc nestiahli ako to tvrdia, ale naopak, prišli ďalší. Na rozdiel od USA a NATO, ktorí svoje vojská z území okolo Ruska sťahujú. Či nie? Veľmi jasný názor na celú situáciu má aj náš europoslanec a šéf strany Republika Milan Uhrík, ktorý to napísal doslova polopate v statuse a viac ako jasne povedal aj svojím kolegom v europarlamente, z čoho zverejnil video na sociálnej sieti.

Už máme toho štvania a rozdúchavania konfliktov dosť!

„Zase v EÚ po mne slniečkári hučali. Neznášajú, keď niekto povie pravdu nahlas. Nie sú na to zvyknutí, ale to je ich problém,“ píše v úvode statusu Uhrík a dodáva, že už niekoľko mesiacov počúvame, že Rusko chce napadnúť Ukrajinu a už niekoľko mesiacov čítame v novinách štvavé články proti Ruskej federácii, pričom v mnohých prípadoch sú to naozaj klamstvá na úrovni najlacnejšej propagandy. „Veď len pred pár dňami napríklad americký prezident Biden zverejnil svoje senilné proroctvo, že Rusko má zaútočiť na Ukrajinu. Už máme toho štvania a rozdúchavania konfliktov dosť! Toto je odkaz najmä americkým štváčom – zbaľte si armádu z Európy a dajte nám už pokoj s vašimi vojnami!“ konštatuje rázne šéf hnutia Republika.

„Ruská federácia oznámila, že sťahuje vojakov zo svojich hraníc. Pýtam sa, spraví teraz to isté aj západ? Stiahne svojich vojakov z východnej Európy aj NATO? Či tam zostanú provokovať naďalej? Načo sú dobré tie protiruské provokácie a vyhrocovanie napätia?!“ pýta sa náš europoslanec. „Pozrime sa na Viktora Orbána, ktorý sa stretol v Moskve s Vladimírom Putinom. Rokovali v mieri, o spolupráci, o lacnejších dodávkach energií… Prečo sa nemôžu takto konštruktívne správať aj ostatné európske vlády? Toto je cesta, ktorou treba ísť! Európa potrebuje mier. Sadnime si s Ruskom za stôl. Treba rokovať, nie bojovať!“ konštatuje viac ako jasne na samý záver statusu Milan Uhrík.

Uhrík, Mazurek i Kotleba hovoria o vlastizrade v súvislosti s dohodou s USA

My chceme mier. Vojny chtivých Američanov nepotrebujeme

Republikán bol viac ako trefný aj vo svojom vystúpení pred poslancami Európskeho parlamentu. „Milí progresívni protiruskí štváči. Už niekoľko mesiacov rozprávate o tom, ako chce Rusko zaútočiť na Ukrajinu. Už niekoľko mesiacov píšu liberálne média články o tom, ako je Rusko nejaký démon, ktorý chce ohroziť Európu,“ hovorí v úvode Uhrík a dodáva, že pred pár mesiacmi zverejnil americký prezident Biden senilné proroctvo o tom, že 16.2. má Ruská federácia napadnúť Ukrajinu. „A čo sa stalo? Nič!“ konštatuje náš europoslanec, podľa ktorého toho majú Slováci už naozaj dosť! „A to je odkaz pre všetkých amerických vojnových štváčov a ich prisluhovačov v Európe, v Európskej Únii, aby si zbalili americkú armádu a odišli z Európy, a neťahali nás do svojich konfliktov, do svojich vojen. Európa chce mier! Na čo sú dobré tieto provokácie na Ukrajine?“ pýta sa v závere videa svojich kolegov Milan Uhrík.

Naď to opäť poriadne schytal. Jeho verejná výzva zabrala. Najskôr ho zničil Uhrík, potom ministra dorazili rozhnevaní Slováci

S jeho slovami súhlasí aj drvivá väčšina diskutujúcich Slovákov. „Pán Uhrík, klobúk dolu pred Vami, vždy ma poteší, že vaše prejavy nie sú prázdne a bezzubé kecy, ale že to poviete jasne a na rovinu. Je to skvelé, že sa aj vďaka Vášmu prejavu a vystupovaniu nemusíme hanbiť za to, že sme Slováci a deje sa u nás to, čo sa deje. Držím Vám palce a zo srdca Vám ďakujem za Vašu prácu, za to, že ste zatiaľ ani raz nesklamali a ostali ste aj po voľbách verný hodnotám, ktoré ste prezentovali,“ odkázala mu Zdenka Smetanková. „Súhlasím s vami pán Uhrik. My chceme mier. Vojny chtivých Američanov nepotrebujeme. Nech sa berú domov!!!“ pridáva sa Mária Šarová. „Je smutné že Slovan bojuje proti Slovanovi. Nemecký kancelár Bismarck povedal: Slovania sú rasa, ktorá je schopná zničiť sama seba. Rusko sa dá poraziť ak proti nemu sa poštvú ostatné Slovanské národy!“ skonštatovala Alica Malá.

Keď sa rušila Varšavská zmluva, malo byť zrušené aj NATO

„Amerika svoje vojská nestiahne, aj keby sa Rusi stiahli až na opačnú stranu republiky. V90. rokoch, keď sa rušila Varšavská zmluva, malo byť zrušené aj NATO. Taká bola dohoda. Vidíte ako sa oni zodpovedne stavajú k dohodám a zmluvám. Nečakajme od hovna, aby nesmrdelo,“ napísal s nádychom sarkazmu Štefan Beňo. „Včera prezidentka, keď zaspávala, myslela na ukrajinských ľudí, bála sa o ich bezpečnosť. Je potrebné postaviť Bidena pred súd za zastrašovanie miliónov ľudí. My zastrašujeme len 79 bezduchých poslancov a Zuza je z toho vykoľajená, ale keď zaspáva, tak na nich nemysli, slúžia jej len na jedno použitie,“ zamyslela sa Ika Michelová. „USA rozhodlo, že Rusko napadne Ukrajinu začiatkom februára. Potom sa to skorigovalo na stredu. No a ešte do dnešného dňa sa nenašli zbrane hromadného ničenia, ktoré mal Saddám Husain niekde ukryté (asi v mešitách, ktoré sa podobali na rakety),“ vrátil sa čiastočne do minulosti Máté András.

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články