19.1 C
Nitra
pondelok, 24 júna, 2024

Uhrík, Mazurek i Kotleba hovoria o vlastizrade v súvislosti s dohodou s USA

Nezaradený poslanec Národnej rady (NR) SR Milan Mazurek a europoslanec Milan Uhrík hovoria o vlastizrade v súvislosti s odsúhlasením dohody o obrannej spolupráci Slovenska s USA.

Premiér a minister obrany ocenili odsúhlasenie obrannej dohody s USA
      

„Vláda pošliapala niekoľkokrát elementárne pravidlá politiky aj slušného správania,“ vyhlásil Uhrík s tým, že vláda „umlčala“ ich iniciatívu na vyhlásenie referenda o dohode. Zmluva bola podľa neho pretlačená nasilu, a to aj médiami a policajnými obuškami.
      Podotkol, že vláda zmluvu pretláčala aj preto, aby zakryla iné témy, ako napríklad zdražovanie cien energií a potravín. Kritizoval aj prezidentku SR Zuzanu Čaputovú.
      Podobne to vníma i predseda ĽSNS Marian Kotleba. „Schválenie dohody o obrannej spolupráci v navrhovanom znení nebude ničím iným ako parlamentom schválenou vlastizradou,“ povedal tesne pred hlasovaním. Dohoda podľa neho spraví z občanov SR občanov druhej kategórie na ich vlastnom území. Hovorí aj o vzdávaní sa časti suverenity Slovenska.

zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články