20.1 C
Nitra
nedeľa, 23 júna, 2024

Erik Kaliňák: Navštívil som najväčšieho zradcu Slovákov! Čo myslíte, koho?

Politik Erik Kaliňák sa dnes rozhodol v Trnave navštíviť politika, o ktorom verejne prehlásil, že je najväčší zradca. Ako však poznamenal, nechal mu tam odkaz, ak by sa raz predsa len vrátil domov.

Erik Kaliňák: Navštívil som najväčšieho zradcu Slovákov! Čo myslíte, koho?

Zdravím, som opäť na slobode a považujem za svoju občiansku povinnosť prísť sem do Trnavy a nechať Matovičovi verejný odkaz, ak sa teda ešte niekedy odváži prísť domov na Slovensko, hovorí vo videu Erik Kaliňák a pokračuje.

Matovič má vskutku veľa nedostatkov, ktoré ho politicky diskvalifikujú a po minulotýždňovom schválení poddanskej zmluvy s USA sme odhalili ďalší. Igor Matovič je zradca a bez váhania poviem, že ten najväčší. Ešte tesne pred voľbami sa bil do pŕs, že ak bude OĽaNO vo vláde, tak takúto vojenskú zmluvu jeho s.r.o.čka, pardon hnutie neschváli bez predchádzajúceho súhlasu ľudí v celoštátnom referende. No potom sa v tej vláde ocitol a keď došlo na lámanie chleba zasadnutie vlády vynechal a v parlamente ako predseda najsilnejšej koaličnej strany neurobil nič, aby zastavil odovzdanie našich dvoch základní a celého vzdušného priestoru Američanom.

Inak, keď sme pri tom, už napadli Rusi Ukrajinu, či to až poobede?

Ale teraz vážne, musím povedať, že je veľmi bizarné sledovať ľudí, ktorí priniesli do slovenskej politiky také novotiny ako protesty pred domami politikov, šibenice či rakvy na protestoch, vulgárne nadávky, či dokonca fyzické napadnutia v parlamente, verejné vyhrážanie sa basou, označovanie svojich oponentov ako hmyz, či vírus alebo dokonca slovné útoky voči odborníkom, odborárom či protestujúcim sa zrazu hádzať o zem, lebo ľudia a opoziční politici zverejnili mená, fotky a mestá, kde bývajú poslanci, ktorí hlasovali za zmluvu s USA. Zrazu im vadia pohľady nespokojných občanov či takáto kritika pred ich bránami.

DAREBÁČKA, odstúpte! Chceme žiť a vychovávať naše deti v slobode, láske a mieri, odkazujú rodičia detí prezidentke

A samozrejme, opäť nie sú na vine oni, veď oni len schválili zmluvu, ktorú potichučky zverejnili počas Vianoc, odignorovali zásadné výhrady, verejne o jej obsahu klamali, neumožnili svojmu Generálnemu prokurátorovi vystúpiť v národnej rade a nakoniec bez hanby zarezali poslaneckú rozpravu v parlamente. Nie, podľa nich je na vine zlý Blaha, ktorý si dovolil spraviť vkusnú infografiku o hlasovaní z dát visiacich na webe Národnej rady. Toto SaS považuje za trestný čin a podali na Ľuboša trestné oznámenie. Pritom neurobil nič iné, len to čoho sa SaS roky dožadovala. Aby bolo každé jedno hlasovanie v parlamente verejné a ich voliči mohli vidieť, kto ako hlasoval. No zjavne pri tejto zmluve to už neplatí. Strašne sa musia hanbiť za svoje hlasovanie.

A čo na to celé média? Štandardne stoja na strane vládnej koalície. Moralizujú o sto šesť o politickej kultúre, volajú po odsúdení násilia, protestov pred domami politikov a z používania pojmu vlastizradca robia tej najväčší hriech, ktorého sa dnes občan môže dopustiť.

Preto mi dovoľte na záver tri úplne jasné fakty.

Po prvé, strana SMER nikdy neschvaľovala a ani nenabádala k fyzickému násiliu voči komukoľvek.

Po druhé, každý občan má právo vyjadriť svoj nesúhlas akoukoľvek nenásilnou formou a politici skrz svoje povolanie sú povinní zniesť väčšiu mieru kritiky. To nie je môj názor, to je nález ústavného súdu.

A po tretie, Ak si niektorí poslanci mysleli, že môžu štyri roky ničiť Slovensko, hlasovať ako pročkomaty za každú sprostosť, čo navrhne táto neschopná vláda, vždy si potom zatlieskať a nakoniec potichu v anonymite odísť o štvrť milióna bohatší, tak sú na veľkom omyle.

Slováci majú právo poznať mená zradcov a vedzte, že zradcami ste. Pretože ste schválili zmluvu, ktorú dve tretiny Slovákov nechcelo. Zradili ste voličov, zradili ste samotný zmysel zastupiteľskej demokracie. A vy, pán Matovič, ste zradili aj sám seba, dodal na záver.

„Je bizarné sledovať strach poslancov, ktorí priniesli do slovenskej politiky tie najvulgárnejšie prejavy, z toho, že boli zverejnené mená a tváre politikov, ktorí hlasovali za zmluvu s USA. Ak si pročkomaty myslia, že po takejto zrade, odídu z politiky v anonymite a štvrť miliónom na účte tak sa hrubo mýlia. Národ si ich zapamätá,“ povedal.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články